U okviru NBA lige u noći između subote i nedjelje Atlanta Hoksi su izgubili na gostujućem parketu od Finiks Sansa rezultatom 121:117, a zapaženo veče je imao Bogdan Bogdanović sa postignutih 18 poena i sedam skokova.

Dobro su počeli utakmicu gosti, trojkom Danila Galinarija su u posljednjoj sekundi prve dionice su oni imali +1 (26:25), a sa istom razlikom su otišli i na veliku pauzu pred drugo poluvrijeme (59:58).

Domaći tim je u trećoj dionici bio mnogo konkretniji od gosta iz Atlante, a pred odlučujuću četvrtinu su imali +12 (98:86), a tim je odlično vodio Devin Buker

U posljednjim minutama meča su Hoksi uspjela da nadoknade prednost, ali se ispostavilo da nisu imali dovoljno raspoloženih pojedinica da prelome utakmicu u odlučujućim momentima.

Buker je odigrao glavnu ulogu u završnici meča. Postigao je slobodno bacanje za -1, nakon toga je Frenk Kaminski postigao dva poena, a narednom napadu Buker je asistirao Džeu Krauderu za +4, što se ispostavilo kao dovoljno za pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio upravo Buker, koji je meč završio sa 38 poena, dok se kod Hoksa istakao Tre Jang sa 31 poenom i 13 asistencija.

Zapačenu partiju je odigrao i Bogdan Bogdanović koji je utakmicu završio sa 18 poena i sedam skokova (7/17 šut iz igre, 4/11 za tri poena).

Hoksi trenutno imaju skor od četiri pobjede i šest poraza, dok je Sansima ovo bila peta pobjeda, uz tri poraza ove sezone u NBA ligi.

Od ostalih utakmica, najzanimljivije je bilo na meču između Dalas Maveriksa i Boston Seltiksa, gdje je Luka Dončić u posljednjoj sekundi na maestralan način pogodio trojku i riješio pobjednika, o čemu možete pročitati OVDJEa odlično veče je imao i Jusif Nurkić u pobjedi Portlan Trejlblejzersa protiv Los Anđeles Lejkersa.