(VIDEO) Bogdanović rafalnom paljbom odlučio meč protiv Seltiksa

Košarkaši Atlanta Hoksa su ostvarili treći uzastopni trijumf u NBA ligi, a u noći između srijede i četvrtka su savladali ekipu Boston Seltiksa rezultatom 110:99.

Odličan u redovima Atlante Hoksa je bio Bogdan Bogdanović, koji je imao jednu od ključnih uloga kada se meč prelamao u korist domaćeg tima.

Hoksi su tokom prvog poluvremena imali u pojedinim momentima i dvocifrenu prednost, ali su Seltiksi sredinom treće dionice prišli na svega četiri poena zaostatka (67:63).

Tada je na scenu stupio Bogdanović, koji je sa tri vezane trojke odveo svoj tim na +10 (76:66), što gosti u nastavku nikako nisu mogli da nadoknade.

Reprezentativac Srbije je meč završio sa 12 poena, a dodao je i šest asistencija, te jedan skok za 32 minuta provedena na parketu.

Kod domaćeg tima najbolji je bio Džon Kolins sa 20 poena, uz 11 skokova, dok je Tre Jang postigao 18 poena i dodao još 11 asistencija. U Seltiksima je briljirao Džejson Tejtum koji je meč završio sa impresivnih 34 poena, uz devet skokova i pet asistencija.

Hoksi trenutno imaju sedam pobjedu, uz devet poraza. Seltiksi, s druge strane, imaju isto toliko pobjeda, uz jedan poraz manje.

Ostali rezultati:

• Šarlot Hornetsi – Vošington Vizardsi 97:87 (Rozir 19p – Bil 24p)
  • Detroit Pistonsi – Indijana Pejsersi 97:89 (Grent 19p – Brogdon 20p)
  • Bruklin Netsi – Klivlend Kavalirsi 109:99 (Harden 27p, 10as – Rubio 25p)
  • Minesota Timbervulvsi – Sakramento Kingsi 107:97 (Edvards 26p – Foks 28p)
  • Majami Hit – Nju Orleans Pelikansi 113:98 (Batler 31p, 10as, 10sk – Aleksander-Voker 24p)
  • Orlando Medžik – Njujork Niksi 104:98 (Ros 19p – Beret 17p)
  • Milvoki Baksi 109:102 (Adetokunbo 47p – Horton-Taker 25p)
  • Oklahoma siti Tander – Hjuston Rokitsi 101:89 (Dort 34p – Grin 21p)
  • Finiks Sansi – Dalas Maveriksi 105:98 (Buker 24p – Hardavej 22p)
  • Portland Trejlblejzersi – Čikago Bulsi 112:107 (Lilard 22p, 10as – Lavin 30p)