Košarkaš Los Anđeles Klipersa Pol Džordž je na domaćem parketu briljirao na meču NBA lige u pobjedi protiv Dalas Maveriksa rezultatom 97:91, a obilježio je meč brutalnim zakucavanjem preko Dvajta Pauela.

Na dva i po minuta prije kraja prvog poluvremena, pri vođstvu Dalas Maveriksa 43:36, uslijedio je napad za Los Anđeles Kliperse, kada je Pol Džordž uzeo loptu i maestralnim zakucavanjem preko krilnog centra Maveriksa Dvajta Pauela završio napad.

Dalas Maveriksi su doputovali u Los Anđeles bez Luke Dončića, iako se očekivalo da bi on mogao zaigrati u večerašnjem meču, nakon što je doživio povredu zgloba.

Osjetio se nedostatak slovenskog košarkaša, a na ovom meču je u suprotnom taboru zablistao Džordž, koji je meč završio sa 29 poena, šest asistencija i četiri skoka.

Kod Maveriksa je odličan bio Kristaps Porzingis sa 25 poena, osam skokova i dvije asistencije, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim odnese cijeli plijen.

Klipersi su na kraju slavili rezultatom 97:91, te time došli do desete pobjede u NBA liga, a uz to imaju i sedam poraza. Maveriksi, s druge strane, sada imaju sedam poraza i devet pobjeda.