(VIDEO) Brutalno zakucavanje Izundua obilježilo pobjedu FMP Meridiana nad Breoganom

Košarkaši FMP Meridiana savladali su u prvom kolu kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona špansku ekipu Breogana sa 76:64.

Tim Nenada Stefanovića je sjajno otvorio meč i poveo sa 12:6, a već tada se dogodio potez utakmice i prebrutalno zakucavanje Ebuke Izundua. Poslije toga su gosti prišli na 14:13, a nakon prvih deset minuta rezultat je bio 20:17.

U drugom periodu Breogan je poveo sa 24:22, nakon čega slijedi serija domaćih od 8:0 (30:24). Ipak na kraju te četvrtine Breogan opet stiže do vođstva od 34:32.

Početkom drugog poluvremena Španci su otišli na +10 (44:34), no FMP Meridian se vratio i poenima Pauliusa Valinskasa i Čarlsa Dženkinsa su izjednačili na 46:46. Sam kraj treće četvrtine je pripao domaćinu koji se odvojio na 55:47. Nakon toga više nisu ispuštali prednost i poslije su poveli sa 67:56, te su na kraju trijumfovali sa 76:64.

Najefikasniji na meču bio je nekadašnji igrač FMP-a Nemanja Nenadić sa 17 poena, dok se kod pobjednika istakao Paulius Valinskas sa 14 poena.

Naredni rival FMP Meridiana je češka Opava, a meč se igra u Beogradu za dva dana.