Košarkaši CSKA Moskve pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 78:76 u okviru četvrtog kola Evrolige. Najefikasniji na utakmici bio je Vil Klajburn sa 18 postignutih poena.

Domaći košarkaši bili u oslabljeni neigranjem Nikole Milutinova, Tornike Šengelije i Marius Grigonis. dok kod gostiju nisu igrali Maik Cirbes, Branko Lazić i Eron Vajt.

Zvezda je dobila prvu četvrtinu, vodila tokom čitave druge i čitave treće četvrtine, ali je pala u posljednjoj dionici. Krenulo je tvrdo u Moskvi, kao i po običaju na svim utakmicama Crvene zvezde do sada ove sezone, ali su se obje ekipe poslije pet minuta košarke oslobodile i gledali smo odličnu košarku.

Sve do same završnice prve četvrtine gledali smo pravu rezultatsku klackalicu, a onda je na scenu stupio Ognjen Dobrić, koji je za dva poena šutirao 3/3 (21:17).

Nakon jednominutnog odmora, Ostin Holins pogodio je trojku poslije serije driblinga i Ognjen Kuzmić bio je precizan iz okreta za +5. Kuzmić je igrao odlično, pošto je pogađao sve, a poslije ofanzivnog skoka je imao jednu sjajnu asistenciju za Dobrića i Zvezda je imala +6.

U posljednjoj sekundi prvog poluvremena, Nejt Volters uz zvuk sirene pogodio je trojku i na odmor se otišlo sa rezultatom 42:42.

Kuzmić je u nastvaku nastavio sjajnu partiju, a nakon prodora Voltersa Crvena zvezda je imala maksimalnih +7 na ovom meču.

Kao što je Volters na -3 pogodio trojku u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, tako je i Aleksej Šved na +3 za Zvezdu pogodio trojku za izjednačenje, pa se u posljednji kvartal ušlo sa rezultatom 57:57.

Na startu zadnje četvrtine, košarkaši CSKA serijom 8:2 došli su na +6, zahvaljujući trojkama Klajburna i Vojtmana i polaganjem Šveda. CSKA je održavao prednost, a Zvezda je pokušala da se vrati trojkama i Nikola Kalinić je na pet minuta do kraja vratio crveno-bijele na četiri poena zaostatka.

Serija se nastavila i na tri i po minuta do kraja je Zvezda preokrenula serijom 9:0. Ipak, ekipa CSKA napravila je seriju 7:0 i došla do +5 na dva minuta do kraja.

Zvezda nije uspjevala da postigne koš, CSKA je održao veliku prednost u završnici i srušio crveno-bijele u jednoj veoma zanimljivoj utakmici. Na kraju je Kalinić sa pola terena pogodio za konačnih 78:76 na ovom meču.

Narednu utakmicu Zvezda igra protiv Albe, dok CSKA dočekuje Olimpijakos.

CSKA MOSKVA – CRVENA ZVEZDA 78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19)

CSKA Moskva: Lundberg 8, Bolomboj 11, Komenko, Ivlev, Ukov 3, Heket 2, Antonov 3, Vojtman 12, Klajburn 18, Lopatin, Kurbanov 5, Šved 16.

Crvena zvezda: Gušić, Lazarević 2, Volters 16, Uskoković 0, Davidovac 2, Mitrović 4, Kalinić 11, Dobrić 10, Holins 5, Simonović 2, Ivanović 10, Kuzmić 14.