(VIDEO) Evroliga: Barselona lagano do pobjede, Lorenco Braun poenima u finišu srušio Panatinaikos

U okviru devetog kola Evrolige, Barselona je na svom parketu savladala Baskoniju sa 93:67, a Uniks je kao gost rezultatom 74:72 bio bolji od Panatinaikosa.

Podsjećamo, Crvena zvezda je ranije sa 73:67 pobijedila Asvel.

Barselona je od samog početka povela i na krilima izuzetne napadačke raspoloženosti razbila Baskoniju u španskom derbiju. Već nakon prvih deset minuta, koji su završeni sa 32:15, bilo je jasno da će Katalonci odbraniti domaći parket i odnijeti cijeli plijen.

Baskonija je bila bolja u četvrtoj dionici, no tada je sve već bilo riješeno i konačan ishod je glasio 93:67. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 25, dok se na drugoj strani istakao Stiven Enok sa 22 poena.

Meč između Panatinaikosa i Uniksa je bio mnogo neizvjesniji, a pogotkom ga je riješio Lorenco Braun.

Prva četvrtina je bila potpuno izjednačena, a domaćini su bili za nijansu bolji u drugoj, pa se na veliki odmor otišlo sa 36:35 za njih. Situacija se nije previše mijenjala ni u nastavku i došlo je do triler završnice.

Braun je preuzeo odgovornost i u posljednjem posjedu svoje ekipe je uspio pogoditi šut iz driblinga za 74:72. Janis Papapetru je pokušao za tri na drugoj strani, ali nije bio precizan i rezultat se više nije mijenjao.

U još jednom današnjem susretu, Efes je kao gost razbio Albu sa 90:63. Aktuelnog šampiona Evrolige je sa 19 poena predvodio Vasilije Micić, a Krunoslav Simon je postigao 18.

Na drugoj strani, istakao se Oskar Da Silva sa 13 poena.