(VIDEO) Fenerbahče demolirao Uniks, dozvolili im samo 41 poen

Košarkaši Fenerbahčea su u četvrtom kolu Evrolige na domaćem terenu ubjedljivo savladali Uniks rezultatom 80:41. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Marijal Šajok sa 17 poena, dok je kod gostiju Ajzea Kenan postigao svega 10 poena.

Ekipa Fenerbahčea je furiozno započela ovaj meč, dozvolivši Uniksu samo osam poena u prvoj četvrtini (21:8). Najzanimljiviji detalj bila je trojka koju je postigao Nando Dekolo u posljednjoj sekundi.

Do kraja prvog poluvremena Fenerbahče je imao +22 (44:22), pa je već tada bilo jasno da Uniks nema šta da traži na ovom gostovanju.

Treći kvartal je bio posebno kritičan po ekipu Uniksa jer su postigli samo 5 poena (na dva minuta pred kraj imali su samo jedan poen na svom kontu). Fenerbahče je imao ogromnih 59:23, a pred posljednju četvrtinu skor je bio 61:27.

Do kraja meča su lagano priveli utakmicu kraju i slavili sa konačnih 80:41.

Zanimljivo je Uniksu malo falilo da obori negativan rekord kada su u pitanju poeni u Evroligi. Naime, ekipa Krke je u sezoni 2002/2003 protiv CSKA ubacila samo 35 poena, pa je Uniksu ”nedostajalo” samo šest poena manje da obore ovaj neslavan rekord.

U narednom kolu Fenerbahče gostuje Real Madridu, dok će Uniks takođe u gostima igrati protiv Efesa.