(VIDEO) FIBA Liga šampiona: Tenerife trojkom Dornkampa u zadnjim sekundama došao do pobjede

Na današnjim mečevima prvog kola FIBA Lige šampiona koji su se igrali od 18 časova Nižnji Novgorod je izgubio na domaćem terenu od Unikahe 79:62, Tenerife je u posljednjim sekundama u gostima došao do pobjede protiv Prometeja rezultatom 73:70, dok je Falko pobijedio na svom parketu AEK iz Atine 83:78.

Podsjetimo, Igokea je juče savladala PAOK rezultatom 68:64.

Unikaha je tokom cijelog meča imala prednost protiv ekipe Nižnjeg iz Novgoroda, te su rutinski priveli utakmicu kraju i slavili sa 79:62.

U ekipi Unikahe najefikasniji je bio Haime Fernandez koji je meč završio sa 21 poenom, dok se kod Nižnjeg najviše istakao Anton Astapkovič sa postignutih 13 poena.

Gledali smo veoma uzbudljiv meč između Prometeja i Tenerifa. Domaći su na poluvremenu vodili sa 11 poena razlike (43:32), ali su gosti na kraju meča ipak slavili zahvaljujući trojci Arona Dornekampa.

Sasu Salin je bio nezaustavljiv u pobjedničkoj ekipi, a je meč završio sa 33 poena, te na to je dodao i osam skokova, dok je kod domaćih najefikasniji bio Dianđelo Herison sa postignuta 22 poena.

Bosanskohercegovački reprezentativac Emir Sulejmanović je u dresu Tenerifa za 23 minuta ubacio samo dva poena, a skupio je i sedam skokova i jednu asistenciju.

Posljednji meč koji se igrao od 18 časova bio je između Falka i AEK-a. Ekipa Falka je održavala prednost tokom čitavog meča, te su na kraju uspjeli da dođu do zaslužene pobjede (83:78).

Najefikasniji igrač domaćih bio je Zoltan Perl koji je postigao 20 poena, dok je kod ekipe AEK-a najefikasniji Nikos Papas koji je ubacio 21 poen.