Nikola Jokić

Košarkaši Denver Nagetsa ubjedljivo su na domaćem parketu slavili protiv Portland Trejlblejzersa rezultatom 140:108.

Nagetsi su na taj način došli do svoje 21. pobjede i nalaze se na šestoj poziciji Zapadne konferencije, dok su Trejlblejzersi na skoru 16-25 i zauzimaju 10. mjesto.

Što se samog meča tiče, već nakon prvih 12 minuta Nagetsi su imali 13 poena viška (41:28), a ta prednost je u nastavku konstantno rasla. Na poluvremenu je rezultat bio 72:55, a pred kraj utakmice su Nagetsi u jednom momentu imali i +37 (140:103), da bi u posljednjoj minuti gosti ublažili prednost, pa je konačan rezultat glasio 140:108.

Najefikasniji u timu iz Denvera je bio Vil Barton sa 21 poenom, a pratio ga je Nikola Jokić sa 20 poena, osam skokova, sedam asistencija i dvije blokade. Istakao se i Fakundo Kampaco sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 12 asistencija.

S druge strane je najistaknutiji bio Ben Meklemor sa 18 poena, dok je jedan manje imao Denis Smit, uz osam asistencija. Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić je meč završio sa 10 poena, a na to je dodao i osam skokova, te sedam asistencija.

Podsjetimo da je meč zbog operacije propustio Demijan Lilard, a više o tome možete pročitati OVDJE.