(VIDEO) Madar u posljednjoj sekundi nanio prvi poraz Real Madridu

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Real Madrida sa 100:99 u 11. kolu Evrolige.

Madriđani su konstantno imali prednost preko deset poena prednosti. Na poluvremenu je Real Madrid vodio sa 44:37.

Uspio je turski tim prići na 48:47, ali su se opet gosti odvojili na 67:57. Sredinom četvrte četvrtine imali su vođstvo od 78:64 i djelovalo je da idu ka novoj pobjedi.

Ipak tako nije mislio Fenerbahče i na deset sekundi prije kraja Skoti Vilbekin je dao trojku za 87:87. U produžetku gosti su poveli sa 99:96, pa je onda Marko Gudurić smanjio na 99:98, a zatim je presjekao loptu i dodao do Jama Madara koji je položio u koš za pobjedu domaćina od 100:99.

Najefikasniji na meču bio je Fakundo Kampaco sa 33 poena, na drugoj strani Marko Gudurić je imao 21 poen.