Na večerašnjim mečevima drugog kola FIBA Lige šampiona Hapoel iz Jerusalima je na domaćem terenu poražen od Manrese rezultatom 73:68, dok je ekipa Tenerifa ubjedljivo slavila protiv Sasarija sa 87:60.

U okviru grupe A FIBA Lige šampiona ekipa Tenerifa je dočekala Sasari na domaćem terenu.

Veći dio prve četvrtinu ekipa Sasarija je imala prednost, a na pauzu se otišlo sa izjednačenim rezultatom (15:15).

Ekipa Sasarija se držala još par minuta druge četvrtinu, ali je onda uslijedio nalet domaćih koji su ekipi Sasarija do kraja poluvremena dozvolili samo šest poena (23:6).

Ni u trećoj četvrtini ekipa Sasarija nije mogla da se sastavi. Kako je vrijeme odmicalo, prednost Tenerifea je samo rasla i rasla. Na kraju je završeno ubjedljivom pobjedom domaćih

Najefikasniji igrač Tenerifa bio je Džulijan Gembl sa 18 poena, dok se kod Sasarija istakao Džejson Barnel sa 16 poena.

U drugoj utakmici grupe B FIBA Lige šampiona Manresa je u veoma uzbudljivoj završnici bila bolja od Hapoela iz Jerusalima rezultatom 73:68.

Gledali smo egal utakmicu do posljednjeg minuta meča. Hapoel je vodio +1 na 45 sekundi do kraja, ali je onda uslijedila trojka Elijasa Valtonena koja je odvela Manresu na dva poena prednosti (69:67).

Hapoelov Džejlen Adams je sa linije slobodnih bacanja propustio šansu da izjednači rezultat, pa su domaći morali da prave faul.

Ismail Bako je pogodio jedno slobodno bacanje, a nakon toga su uslijedili poeni Čima Moneke i Giljema Džoua takođe sa linije slobodnih bacanja koji su zacementirali pobjedu Manrese (73:69)

Najefikasniji kod pobjedničke ekipe je bio Silven Fansisko sa 23 poena (11 u posljednoj četvrtini), dok je kod Hapoela Džejlen Adams postigao 24 poena.