U okviru 11. kola Evrolige, Uniks je na domaćem terenu slavio protiv Albe rezultatom 85:71. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mario Hezonja sa 22, dok se kod protivnika istakao Krist Kumađe sa 12 poena i 12 skokova.

Košarkaši Albe su nešto bolje otvorili utakmicu. Nakon uvodnih poena Luka Sikme na jednoj i Džona Brauna na drugoj strani, uslijedila je serija od pet poena gostiju koji su poveli sa 7:2, da bi nakon toga Dmitri Uzinski i Lorenco Braun poveli seriju domaćih od šest poena i okrenuli na 8:7.

Poprilično izjednačenu utakmicu smo gledali sve do rezultata 16:13 i trojke Ajzee Kenana za Uniks tri minuta prije kraja prve dionice. Tada su gosti ubrzali tempo utakmice i sa odličnom odbranom stigli na +13 na kraju prve četvrtine (26:13).

I na početku drugog kvartala su gosti nastavili u istom ritmu, te su u prva tri minuta imali i 18 poena prednosti (36:18). Ipak, domaći tim se u nastavku ”probudio”, te su do kraja prvog poluvremena uspjeli da spuste razliku na -8 (48:40).

Tokom druge četvrtine se istakao Mario Hezonja, koji je vrlo atraktivno zakucao preko Krista Kumađea, koji je i najviši igrač Evrolige u ovom trenutku.

Nakon velike pauze na poluvremenu košarkaši Uniksa su nastavili sa odličnom igrom, te su sa početnom serijom od 10:0 došli do potpunog preokreta na ovoj utakmici, a Hezonja je opet blistao sa dva vezana napada u kojima je postizao poene.

Imali su domaći u nastavku i +5, ali se gosti nisu tako lako predavali, pa su do kraja trećeg kvartala uspjeli preko Kumađea da dođu minimalne prednosti (60:59).

Još jednom je Hezonja pokazao svoje ”zakucavačke” sposobnosti tokom treće četvrtine, kada je još jednom brutalno zakucao loptu u protivnički koš.

Konačno, otpor gostiju je slomljen sredinom posljednje četvrtine. Alba je vodila 66:65, a onda je još jednom uslijedila ekspresna serija domaćih košarkaša od deset poena, na šta gosti iz Berlina do kraja nisu imali odgovor, pa je konačni rezultat glasio 85:71 za Uniks.

Njima je ovo šesta pobjeda, dok je Alba zabilježila osmi poraz i nalazi se pri dnu tabele. U narednom kolu Uniks će putovati u Beograd, gdje će ih dočekati ekipa Crvene zvezde, dok će Alba ugostiti Makabi na domaćem parketu.

UNIKS – ALBA 85:71 (13:26, 27:22, 19:12, 26:11)

Uniks: Spicu 3, Dž. Braun 9, Kenan 10, L. Braun 21, Brentli 2, Tima 3, Zajcev 2, Hezonja 22, Uzinski 2, Džekiri 11, Majo 0

Alba: Lo 2, Da Silva 8, Smit 12, Delou 0, Erikson 7, Olinde 7, Kumađe 12p (12sk), Sikma 11, Blat 2, Zusman 6, Lamers 4