U okviru šestog kola Evrolige, Barselona je kao gost pobijedila Fenerbahče sa 76:74. Najefikasniji kod pobjednika je bio Kori Higins sa 18, a pratio ga je Brendon Dejvis sa 16 postignutih poena.

Nakon šest odigranih susrta, španski gigant i dalje ne zna za poraz, dok je tim iz Istanbula večeras zabilježio svoj četvrti negativan rezultat.

Kao što konačan ishod i pokazuje, utakmica je bila izuzetno neizvjesna, a odlučio ju je Nikola Mirotić, koji je iz veoma teške pozicije postigao poene za pobjedu sa zvukom sirene.

Domaćini su otvorili meč sjajnom serijom od 6:0, a nakon četiri minuta je bilo 12:2 u njihovu korist. Ipak, Katalonci su se uspjeli donekle razbuditi, a Kori Higins je sa linije slobodnih bacanja postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 16:11 za izabranike Aleksandra Đorđevića.

Nakon tri i po minuta igre u drugoj dionici, Devin Buker je pogodio za 27:20, a Nik Kalates je uspio smanjiti na 27:25. Kajl Kjurik i Brendon Dejvis su nešto kasnije preokrenuli na 31:29, Barselona je nastavila u mnogo boljem pravcu, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 35:29.

Mirotić, (VIDEO) Mirotić sa zvukom sirene donio trijumf Barseloni u izuzetno tvrdom meču protiv Fenerbahčea

Ekipa iz Istanbula je zaigrala dosta bolju odbranu i nije dopustila protivnicima da se u trećem kvartalu odlijepe. Marko Gudurić je bio dobro šuterski raspoložen, a Jan Veseli agresivan i u finalnih deset minuta se ušlo pri rezultatu 49:48 za “Blaugranu”.

Barselona je konstantno imala prednost, ali Fenerbahče se nije predavao. Veseli i Gudurić su svojim potezima održali domaćine u životu, a na minut do kraja, gosti su vodili sa 72:69.

Đorđevićevi košarkaši su nedugo zatim smogli snage da izjednače na 74:74, ali Mirotić je u posljednjim trenucima maestralno pogodio za 76:74 i tako postavio konačan ishod.

U narednom kolu, Barselona će u Tel Aviv na megdan Makabiju, dok će Fenerbahče takođe igrati kao gost, i to protiv Olimpijakosa.

BARSELONA – FENERBAHČE 76:74 (15:20,  20:9, 14:19, 27:26)

Barselona: Dejvis 16, Šanli 0, Martinez 0, Smits 8, Hejs-Dejvis 6, Laprovitola 4, Higins 18, Kjurik 5, Jokubaitis 0, Mirotić 8, Kalates 11

Fenerbahče: Birsen 0, Hazer 5, Šajok 2, Dekolo 4, Henri 3, Pjer 7, Gudurić 17, Veseli 24, Buker 8, Polonara 4, Duverioglu 0

Sudije: Lotermoser, Hordov, Petek