U okviru trećeg kola Evrolige Barselona je na svom parketu nakon produžetka savladala Olimpijakos rezultatom 79:78. Kod pobjednika najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 22 poena (20 u drugom poluvremenu i u produžetku), dok je kod Olimpijakosa Kostas Slukas postigao 14 poena.

Ekipa Olimpijakosa je bolje otvorila meč, dobili su prvu četvrtinu sa sedam poena razlike (17:10), te su do kraja prvog poluvremena uspjeli održati prednost (32:27).

Nakon toga krenula je mini serija Barselone. Prvo je Kajl Kjurik pogodio trojku, a zatim je uslijedila dvojka i trojka Nikole Mirotića koji su Barseloni donijeli prednost koja je do kraja treće četvrtine iznosila osam poena razlike (55:47).

U posljednjoj četvrtini je Barselona opet imala pad u igri što je Olimpijakos iskoristio da izjednači rezultat, a onda je krenula izuzetno dramatična završnica u kojoj su obe ekipe u zadnjim sekundama mogle do pobjede pri rezultatu 67:67.

Prvo je Kostas Slukas promašio šut na 11 sekundi do kraja za Olimpijakos, te je Barselona imala napad za pobjedu.

Nik Kalates je uhvatio defanzivni skok, poveo akciju, proslijedio loptu prema Koriju Higinsu koji se nije baš najbolje snašao kada je u posljednjoj sekundi iz ugla bio neprecizan, pa se otišlo na produžetke.

Barselona je nakon izuzetno neizvjesnog produžetka na kraju ipak slavila, a igrač odluke bio je Pjer Oriola koji je bio precizan sa linije slobodnih bacanja na sedam sekundi do kraja.

Nakon toga je Slukas još jednom imao šut za pobjedu, ali je i ovoga puta bio neprecizan, pa je rezultat na kraju glasio 79:78 u korist domaćeg tima.

Barselona ima maksimalan učinak nakon odigrana tri kola Evrolige, dok je Olimpijakosu ovo prvi poraz.

U narednom kolu Barselona će igrati protiv Monaka u gostima, dok će Olimpijakos na domaćem terenu dočekati Žalgiris koji je večeras izgubio od Crvene zvezde u Beogradu.