U okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu su kompletirana dva meča u kojima je Bosna savladala Hercegovinu na meču sa čak 13 pogodaka dok je Mostar na gostovanju Brotnju vezao treću pobjedu za redom.

U tuzlanskom “Mejdanu” je juče odigran meč koji je prikazao sve čari futsala i zaista je bio jedan festival toga sporta. Domaća ekipa je savladala goste iz Širokog Brijega, a na meču je viđeno ukupno 13 golova.

Prvo poluvrijeme nije davalo naznake ovakve golgeterske “manije” jer je isto završeno sa 2:0 za Bosnu. Drugo poluvrijeme nam donosi prava uzbuđenja u kojem domaći dolaze do pobjede od konačnih 8:5. Najbolji pojedinac na meču je bio igrač Bosne Amir Zulić koji je postigao “petardu” golova.

Prošlogodišnji šampion Bosne i Hercegovine u futsalu ekipa Mostara je savladala u gostima Brotnjo sa 3:0.

Oni su ovom pobjedom vezali treću pobjedu i zauzeli su prvu poziciju na tabeli. Takođe u dosadašnjem toku prvenstva imaju najbolju gol razliku , ali i najbolju odbranu uz Salines.

Sutra su na rasporedu tri preostale utakmice četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a najzanimljiviji duel nas očekuje u Tuzli između domaćeg Salinesa i Sloge iz Donjeg Vakufa-Uskoplja.

Kompletni prikaz rezultata nakon dvije odigrane utakmice četvrtog kola Premijer lige u futsalu:

Prikaz stanja na tabeli nakon prve dvije utakmice četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu: