U okviru 13. kola Evrolige, košarkaši Real Madrida su na svom parketu savladali Makabi rezultatom 72:70. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Tomas Ertel i Geršon Jabusel sa 15 ubačenih poena, dok se kod protivnika istakao Skoti Vilbekin sa 14 poena.

Junak utakmice je bio Geršon Jabusel, koji je na tri sekunde do kraja utakmice, pri neriješenom rezultatu, postigao koš za 11. pobjedu madridskog tima.

Domaći tim je otvorio meč preko Jabusela i Džefrija Tejlora, a sa druge strane su uzvraćali Skoti Vilbekin i Tejlor Kameron. Sjajnom igrom u nastavku su Madriđani došli na +10, ali su do kraja prve četvrtine i gosti uzvratili, pa se na odmor otišlo rezultatom 20:18 za Real Madrid.

Druga dionica je bila izjednačena, da bi u finišu treće četvrtine izraelski tim došao do prednosti. Oni su pri rezultatu 51:51 u posljednjih minut i po došli do serije od devet poena i pred odlučujući kvartal imali rezultat 59:51.

Najviše su se tokom treće četvrtine istakli Ou Zi Blejzer, Kinan Evans i Vilbekin u timu Makabija, ali je sredinom posljednjeg kvartala krenuo šut i domaće košarkaše.

Oni su uspjeli na na nešto više od tri i po minuta do kraja da preko Tomasa Ertela dođu na samo dva poena zaostatka. Uzvratili su i gosti poenima Evansa, a nakon Voltera Tavaresa sjani Ertel je pogodio trojku i dvojku te tako odveo Real Madrid na +3 (70:67).

Derik Vilijams je na 19 sekundi do kraja pogodio trojku za izjednačenje Makabija, ali je onda uslijedila vrlo uzbudljiva završnica utakmice.

Ertel je poveo napad Madriđana, a dok je vrijeme isticalo proslijedio je loptu za Jabuselea, koji je sjajnim prodorom došao do koša protivnika i uspio da položi na svega tri sekunde do kraja utakmice.

Makabi nije imao dovoljno vremena da brzinski dođu do odgovora, pošto nisu imali tajm-aut, pa je rezultat na kraju ostao 72:70 za Real Madrid.

U narednom kolu očekuje nas košarkaški ”El Klasiko”, pošto će Real Madrid gostovati Barseloni, dok će Makabi dočekati Uniks.

REAL MADRID – MAKABI 72:70 (20:18, 17:20, 13:21, 22:11)

Real Madrid: Vilijams-Gos 4, Kozer 4, Ertel 15, Fernandez 3, Abalde 0, Hanga 7, Poarije 11, Tavares 9, Ljulj 2, Jabusel 15, Tejlor 2

Makabi: Vilbekin 14, Evans 10, Kalojaro 2, Vilijams 8, Tejlor 4, Rejnolds 8, Sorkin 2, Dibartolomeo 4, Blejzer 6, Naneli 2, Žižić 10