(VIDEO) Slukas u posljednjim trenucima nanio Fenerbahčeu još jedan poraz u triler završnici

U okviru sedmog kola Evrolige, Olimpijakos je kod kuće savladao Fenerbahče sa 67:65. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kostas Slukas sa 14, a pratili su ga Tajler Dorsi, Janulis Larencakis i Mustafa Fal sa po deset postignutih poena.

Poslije sedam odigranih mečeva, timu iz Pireja je ovo peti trijumf, dok su izabranici Aleksandra Đorđevića zabilježili peti poraz, a drugi uzastopni u triler završnici, pošto su u prošloj rundi izgubili od Barselone pogotkom Nikole Mirotića sa zvukom sirene.

Prije toga je slična situacija bila i u duelu protiv Real Madrida.

Kao što rezultat i pokazuje, utakmica je bila izuzetno tvrda i neizvjesna, a pogotkom u posljednjim trenucima ju je riješio Kostas Slukas.

Saša Vezenkov i Tajler Dorsi su na otvaranju doveli Olimpijakos do vođstva od 5:0, a trojkom im je odgovorio Marko Gudurić. Uslijedio je period napadačke neinspirisanosti sa obje strane, a domaćini su se nešto bolje snašli i na prvu pauzu otišli sa +5 (19:14).

Drugi kvartal je protekao u boljoj ofanzivnoj predstavi obje ekipe. Crveno-bijeli su se i u njoj nešto bolje snašli, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 45:34 u njihovu korist.

Treća četvrtina je donijela nove promjene i u potpunosti je pripala gostima, koji su pronašli nešto bolja napadačka rješenja i pojačali odbrambeni intenzitet, što ih je u potpunosti vratilo u meč i u finalnih deset minuta su ušli sa samo -2 (55:53).

Bilo je jasno da će doći do neizvjesne završnice, a tako je i bilo. Gudurić i Jan Veseli su preokrenuli na 58:56, a potom se uglavnom igralo koš za koš. Kostas Slukas je pogodio trojku za 65:62, a Akile Polonara je izjednačio na 65:65.

Tomas Volkap je na 40 sekundi do kraja izgubio loptu, a Pjerija Henri je na drugoj strani bio neprecizan i posljednji napad je imao Olimpijakos. Odgovornost je preuzeo iskusni Slukas, koji je pogodio šut preko ruke Veselog i tako presudio bivšem klubu i postavio konačan ishod, 67:65.