(VIDEO) Tauns protutnjao pored Tompsona i brutalno zakucao na drugi obruč

Košarkaši Minesota Timbervulvsa su u NBA ligi u noći između srijede i četvrtka savladali Sakramento Kingse rezultatom 107:97, a impresivnu partiju je odigrao Karl Entoni Tauns.

Jedan od najzanimljivijih momenata večeri vidjeli smo u režiji Karl Entoni Taunsa, koji je krajem treće četvrtine ”protutnjao” pored Tristana Tompsona i onda brutalno zakucao na drugi obruč. U ovoj situaciji je izgledalo kao da Tompson uopšte ne postoji.

Iako je utakmica bila poprilično izjednačena do posljednje četvrtine, uspjeli su domaći u finišu utakmica da se ”odlijepe” i na kraju slave sa 10 poena razlike (107:97).

Tauns je meč završio sa 22 postignuta poena, a dodao je i šest skokova, te četiri asistencije. Odličnu utakmicu je odigrao i Entoni Edvards koji je postigao 26 poena, dok se u Kingsima istakao Di Eron Foks sa 28 poena.

Ostali rezultati:

• Šarlot Hornetsi – Vošington Vizardsi 97:87 (Rozir 19p – Bil 24p)
  • Detroit Pistonsi – Indijana Pejsersi 97:89 (Grent 19p – Brogdon 20p)
  • Atlanta Hoksi – Boston Seltiksi 110:99 (Kolins 20p – Tejtum 34p)
  • Bruklin Netsi – Klivlend Kavalirsi 109:99 (Harden 27p, 10as – Rubio 25p)
  • Majami Hit – Nju Orleans Pelikansi 113:98 (Batler 31p, 10as, 10sk – Aleksander-Voker 24p)
  • Orlando Medžik – Njujork Niksi 104:98 (Ros 19p – Beret 17p)
  • Milvoki Baksi 109:102 (Adetokunbo 47p – Horton-Taker 25p)
  • Oklahoma siti Tander – Hjuston Rokitsi 101:89 (Dort 34p – Grin 21p)
  • Finiks Sansi – Dalas Maveriksi 105:98 (Buker 24p – Hardavej 22p)
  • Portland Trejlblejzersi – Čikago Bulsi 112:107 (Lilard 22p, 10as – Lavin 30p)