(VIDEO) Žalgiris stigao do prve pobjede u Evroligi, Real i pored sjajnog Okoba bolji od Asvela

U okviru desetog kola Evrolige, Žalgiris je na svom parketu savladao Panatinaikos sa 76:69, a Real Madrid je kao gost rezultatom 87:74 bio bolji od Asvela.

Ekipa iz Kaunasa je tako zabilježila svoju prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Domaćini su odigrali odličnu prvu četvrtinu, nakon koje su imali prednost od +8 (20:12). Atinjani su bili dosta efikasniji u drugoj, ali odbrana im i dalje nije bila na željenom nivou, tako da je nakon 20 minuta igre na semaforu satajalo 43:37.

Druga polovina meča nije bila pretjerano efikasna, a izabranici Jure Zdovca su uspjeli sačuvati vođstvo i u konačnici slaviti sa 76:69. Kod pobjednika, najefikasniji je bio iskusni Arturas Milaknis sa 13 poena, dok se na drugoj strani istakao Deril Mejkon, koji je brojao do 21.

Real je odigrao napadački fantastičnu prvu četvrtinu, u kojoj je ubacio čak 33 poena, naspram 24 Asvela. Kod francuskog predstavnika se istakao Eli Okobo, koji je u prvih deset minuta postigao čak 16 poena, ali on nije bio dovoljan svom timu da uhvati priključak.

Madriđani su do kraja sačuvali rezultatski plus, a konačan rezultat je glasio 87:74 u njihovu korist. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Fabijen Kozer sa 25, dok je na drugoj strani pomenuti Okobo meč završio sa 26 poena.