Košarkaši SC Derbija savladali su u četvrtom kolu ABA lige ekipu Splita nakon dva produžetka sa 101:94, a najefikasniji na meču bio je Kajl Vinjales sa 37 poena, dok je Kenan Kamenjaš imao 18 poena i 13 skokova.

Veoma neizvjesan meč odigrale su ekipe Splita i SC Derbiju, gdje tim iz Podgorice nije iskoristio napade za pobjedu na kraju regularnog dijela i prvog produžetka, ali su stigli do pobjede.

Trojkom Flečera Megija SC Derbi je poveo sa 10:3, no kasnije je Nejc Barič odgovorio istom mjerom i približio domaćina na 14:11. Karlo Žganec je preokrenuo na 16:14, no nakon prvih deset minuta vodili su gosti poenima Kajla Vinjalesa sa 21:18.

Ekipa iz Podgorice je preko Tomislava Ivišića kasnije povela sa 25:19, a Kenan Kamnješa je održavao tu prednost od +6 (27:21). Džastin Edvards je povećao još više tu razliku na 32:23, no Toni Perković je smanjio zaostatak na 34:29. Vinjales je pola minuta prije isteka prvog poluvremena donio dvocifrenu prednost svom timu od 41:31.

Drugo poluvrijeme otvorio je Roko Leni Ukić trojkom za 43:37, pa su poslije Darko Bajo i Barič približili Splićane na 45:42. Ukić je ubrzo izjednačio na 45:45, ali je Megi odgovorio trojkom za 48:45. Split je uzvratio serijom 7:0 (52:48), a u posljednju četvrtinu su ušli s vođstvom od 55:54.

Kamenjaš i Vinjales su pokrenuli SC Derbi u posljednjem periodu i preokrenuli su na 61:55, no Ukić je uspio približiti Split na 66:62. Tada se pojavio Tre Meklin i sa dvije trojke je izjednačio na 68:68, pa je Ukić donio prednost domaćinu (71:68). Vinjales je na sve to odgovorio trojkom sa oko deset metara za 73:73, pa je nakon toga promašio šut za pobjedu i otišlo se u produžetak.

Splićani su bolje ušli u produžetak i poveli su sa 79:73, pa je Vinjales smanjio na 80:77, a kada je Perković pogodio tri slobodna bacanja za 83:77, brzo su izjednačili Vinjales i Edvards (83:83) i otišlo se u novi produžetak. Megi, Kamenjaš i Milić Starovlah su u drugom produžetku doveli SC Derbi u vođstvo od 94:87. Do kraja su povećali tu prednost na konačnih 101:94.

U narednom kolu SC Derbi dočekuje Cibonu, a Split gostuje Igokei.

Split, Vinjales i Kamenjaš predvodili SC Derbi do pobjede u Splitu nakon dva produžetka

Split – SC Derbi 94: 101 (18:21, 13:20, 24:13, 18:19, 10:10, 18:11)

Split: Perković 12, Perasović, Kedžo 3, Runjić, Žganec 18, Ukić 14, Vuko 11, Čampara, Perkušić, Bajo 11, Meklin 13, Barič 11

SC Derbi: Vinjales 37, Megi 16, Pavlićević, Slavković, Starovlah 3, Vujisić, Baćović 6, Ivišić Z, Ivišić T 2, Edvards 16, Kamenjaš 18, Tišma 3