Košarkaši Virtusa iz Bolonje savladali su na domaćem terenu ekipu Milana sa 76:58 (17:16, 20:18, 15:18, 24:6) i tako su došli na korak od osvajanja šampionske titule čekane dvadeset godina.

Virtus je na startu meča poveo sa 7:3, da bi Milano preokrenuo na 8:7. Zatim su se ekipe smijenjivale u vođstvu, a najveću prednost je imao domaći tim od 14:11. Gosti su uzvratili sa 16:14, no nakon deset minuta Virtus vodi sa 17:16.

Sjajno je domaći tim otvorio drugo poluvrijeme serijom 11:0 (28:16), ali su gosti uzvratili i preokrenuli serijom 15:2 (31:30). Sam kraj prvog poluvremena pripada Virtusu koji na odmor odlazi sa 37:34.

Kao i u drugoj četvrtini, tako je tim iz Bolonje dobro krenuo i u trećoj, te su poveli sa 45:35, pa onda i 49:37. Gosti se naravno nisu predali i smanjili su na -5 (49:44), a onda su i preokrenuli na 50:49, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 52:52.

Serijom 6:0 (58:52) Virtus je krenuo u četvrtoj četvrtini, a poslije su stigli do +10 (66:56). Lagano su do kraja održavali stečenu prednost i rezultatom 76:58 su stigli do treće pobjede u seriji i sada im jedna treba za titulu čekanu dvadeset godina.

Najefikasniji na meču bio je Kajl Vims sa 20 poena, Miloš Teodosić je imao 12, a na drugoj strani Luiđi Datome i Ševon Šilds su postigli po 14 poena.