U okviru četvrtog kola Evrokupa, košarkaši Virtusa su na domaćem parketu poraženi od Valensije rezultatom 97:96 u vrlo uzbudljivoj završnici meča. Najefikasniji u Valensiji je bio Klemen Prepelič sa 20 poena, dok Kajl Vims u Virtusu postigao čak 30 poena.

Sjajno veče je imao i Miloš Teodosić, koji je meč završio sa 18 poena, a dodao je i osam asistencija, te četiri skoka. Amar Alibegović je, takođe, odigrao solidan meč. On je za osam i po minuta skupio osam poena i dva skoka.

Mnogo bolje su domaći ušli u utakmicu, nakon prve četvrtine su imali +10 (33:23), a sredinom drugog kvartala je ta prednost u jednom trenutku bila i +21 (46:25).

Međutim, do kraja prvog poluvremena su gosti smanjili na -12 (57:45), a u drugom poluvremenu su pružili mnogo bolju igru od domaćeg Virtusa i uspjeli da u potpunosti preokrenu rezultat u svoju korist.

Ušlo se u vrlo uzbudljivu završnicu. Miloš Teodosić je postigao poene za 90:88, a nakon toga je krenula serija poena koju je započeo Klemen Prepelič, a zatim sa linije slobodnih bacanja je bio precizan Žasijel Rivero.

Nakon toga je Marko Belineli uzvratio trojkom za -2, da bi Sem van Rosom na 17 sekundi do kraja slobodnim bacanjima ponovo povisio na +4.

Kajl Vims je na asistenciju Teodosića par sekundi prije kraja postigao trojku, te postavio konačan rezultat, pošto više nije bilo vremena. Time je Valensija slavila u vrlo tvrdom meču rezultatom 97:96.

Obe ekipe u prva četiri kola Evrokupa imaju polovičan učinak, a naredno kolo će Virtus na domaćem terenu dočekati Veneciju. S druge strane, Valensija će takođe kod kuće dočekati Burg.

VIRTUS – VALENSIJA 96:97 (33:23, 24:22, 22:27, 17:25)

Virtus Bolonja: Tesitori 2, Kordinijer 7, Manion 4, Belineli 10, Pajola 6, Alibegović 8, Harvi 9, Žaiteh 2, Vims 30, Teodosić 18

Valensija: Puerto 2, Prepelič 20, Pradilja 6, Lopez 7, Labejri 7, Van Rosom 15, Dubljević 10, Himenez 8, Hermanson 11, Rivero 11