Virtus odbio nalet Huventuda u posljednjoj dionici i stigao do pobjede koja ih vodi dalje

U drugom meču četvrtfinala Evrokupa, Virtus je kao gost pobijedio Huventud sa 84:78 (19:14, 24:17, 21:23, 20:24) i tako se ukupnim rezultatom 2:0 plasirao među četiri najbolje ekipe ovog takmičenja.

Uvod meča je bio nešto napadački slabiji sa obje strane. Prve poene je sa linije slobodnih bacanja postigao Ante Tomić za Huventud, a na drugoj strani su odgovorili Amedeo Tesitori i Kajl Vims. Hrvatski centar je smanjio na 5:4, ali ekipa iz Bolonje je postepeno hvatala nešto bolji ritam, koji je pratila konkretnija igra u odbrani i na prvu pauzu se otišlo sa 19:14 u njihovu korist.

Druga četvrtina je protekla u kontroli stanja na terenu od strane gostiju, koji su poslije nešto manje od pet minuta preko Vinsa Hantera stigli do svoje prve dvocifrene prednosti (31:21). Nastavak nije donio značajnijie promjene, tim iz Badalone nikako nije uspijevao uhvatiti priključak i nakon 20 minuta igre, na semaforu je pisalo 43:31 za izabranike Aleksandra Đorđevića.

Miloš Teodosić i Đampaolo Riči su otvorili treći kvartal sa serijom od 7:0 i tako doveli Virtus do +19 (50:31). Činilo se da će gosti ovdje i riješiti pitanje pobjednika, no Huventud se počeo buditi. Feran Basas je pogodio čak četiri uzastopne trojke, pridružili su mu se Džoel Para, Pau Ribas i Šon Doson, pa se u odlučujuću četvrtinu ušlo sa 64:54 za Đorđevićeve košarkaše.

Španski predstavnik je nastavio sa boljim momentumom i u finalnih deset minuta. Topili su prednost protivnika, a na nešto manje od pet minuta do kraja, preko Basasa su stigli do poravnanja (69:69). Hanter je pogodio za 71:69, no uslijedila je trojka Alberta Venture i tim iz Badalone je tako stigao do preokreta (72:71). Ipak, Virtus se uspio oporaviti i pokazati karakter, Stefan Marković je pogodio izuzetno važan šut van linije 6,75m, a domaćini više nisu imali snage i konačan ishod je glasio 84:78 za ekipu iz Bolonje.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Vims i Hanter sa po 18, pratio ih je Teodosić sa 17, dok se na drugoj strani istakao Basas sa 26 poena. Virtus će u polufinalu odmjeriti snage sa Uniksom ili Lokomotivom. Tim iz Kazanja je slavio u prvom duelu, a u drugom je uspješniji bio sastav iz Krasnodara.