U trećim mečevima četvrtfinalne serije Serije A, Virtus je kao gost poslije produžetka savladao Trevizo sa 105:100, dok je Brindizi, takođe na gostujućem terenu, rezultatom 79:77 bio bolji od Trsta.

Oba uspješnija tima su tako dobili serije sa 3:0, što znači da će naći svoje mjesto u polufinalu italijanskog šampionata.

Nakon relativno izjednačene prve četvrtine, Trevizo se protiv Virtusa razgoropadio u drugoj, pa se na veliki odmor otišlo sa 61:46 u njihovu korist. Ipak, izabranici Aleksandra Đorđevića su odigrali odbrambeno maestralnu treću dionicu, u kojoj su protivniku dopustili da postigne samo devet poena, naspram njihova 22.

To im nije bilo dovoljno za pobjedu u regularnom dijelu meča, pošto su domaćini uspjeli izboriti produžetak, a poslije 40 minuta igre, nakon što je Mate Imbro bio siguran sa linije slobodnih bacanja, na semaforu je stajalo 93:93. U dodatnom periodu, gosti su se bolje snašli i osigurali trijumf konačnim rezultatom 105:100.

Kod sastava iz Bolonje, najefikasniji je bio Alesandro Pajola sa 25 poena, a Dejvid Logan je u suparničkom taboru imao identičan učinak.

U drugoj utakmici, koja je bila za nijansu manje neizvjesna, Brindizi je savladao Trst u istoimenom gradu. Gosti su nakon 20 minuta igre imali +6 (47:41), što se pokazalo kao dovoljna zaliha do kraja, jer domaćini nikako nisu uspijevali pronaći način da stignu do preokreta i konačan ishod je glasio 79:77.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nik Perkins sa 19, dok se na drugoj strani istakao Majk Henri, koji je postigao 22 poena.