Vogošća savladala dobojsku Slogu i približila se vrhu tabele

Rukometaši Vogošće savladali su ekipu Sloge iz Doboja rezultatom 27:22 (12:11) u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U prvom poluvremenu domaći rukometaši imali su konstantno vođstvo, koje je dostizalo i četiri gola razlike, međutim uslijedila je serija od 3:0 gostiju iz Doboja i na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 12:11.

Početkom drugog dijela igrači iz Doboja su bolje igrali, nakon što su izjednačili u 36. minuti imali su i +2. Domaći su se probudili sredinom drugog dijela i preokrenuli rezultat u svoju korist serijom od 7:0. To je bilo dovoljno za novi trijumf ekipe iz Vogošće 27:22.

Najbolji strijelci na utakmici bili su Ermin Ombaša i Bojan Tulendić koji su postigli po 7 golova, pratili su ih Stanković sa 6, a u domaćim redovima Đapo i Čelica.

Istakao se gostujući golman Bogdanović koji je upisao 14 odbrana. U narednom kolu Premijer lige Vogošća je slobodna, a u 21.kolu u dvorani „Amel Bečković“ se sastaje sa Bosnom iz Sarajeva. Sloga će i u narednom kolu imati težak zadatak, u goste im dolazi Izviđač.