Vojvodina bolja od Pelistera, MZT savladao domaće Vrijednosnice iz Osijeka

Košarkaši Vojvodine savladali su tim Pelistera sa 75:66 (19:18, 17:21, 23:9, 16:18), dok je MZT bio bolji od Vrijednosnica iz Osijeka od 74:67 (21:24, 16:19, 15:8, 12:7) u četvrtom kolu Druge ABA lige.

Igrači Vojvodine stigli su poenima Vaslija Vučetića poveli sa 10:6, pa je kasnije isti košarkaš povećao na 13:8. Vučetić je bio veoma raspoložen u tom periodu i zahvaljujući njemu Vojvodina je povela sa 19:12, ali je Boban Stajić na kraju tog perioda smanjio na 19:18.

Marko Ljubičić je povećao prednost ekipe iz Novog Sada na 24:20, a onda i Dragan Marić na 29:22. Na to je odgovorio Igor Kesar i vratio je tim Pelistera na -1 (29:28), dok je Nikola Malašević prvo preokrenuo na 32:31, te je povećao razliku na 35:31, a prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 39:36.

Dejvid Haton je na startu drugog poluvremena donio ekipi Pelistera vođstvo od 41:36, no Nikola Gaćeša je preokrenuo na 44:43. Petar Rakićević je povećao prednost Novosađana na 48:43, pa zatim i Gaćeša na 53:45, a onda je trojkom na kraju četvrtine donio Vojvodini +11 (59:48).

Brzo je tim iz Sjeverne Makedonije smanjio na -9 (59:50), da bi Kesar zakucavanjem primakao ekipu na 61:55. Krsto Bjelica je vratio vođstvo Vojvodini od +10 (68:58), dok je Rakićević povećao na 71:60, a Novosađani su održali prednost i trijumfovali su sa 75:66.

Najefikasniji na meču bio je Nikola Malešević sa 15 poena, Dejvid Haton je imao 12 poena i deset skokova, a kod pobjednika Nikolas Nil je imao 14 poena.

Vojvodina Pelister

Domaćin drugog balona Druge ABA lige Vrijednosnice Osijek dočekale su ekipu MZT-a i gosti su sjajno otvorili meč i poveli su sa 7:0. Nemanja Milošević je poentirao kasnije za 11:3, ali je Tadej Tomljenović trojkom smanjio na 11:8. Milošević je sa linije slobodnih bacanja vratio na +6 (18:12),  no Kuani Kuani je smanjio na 18:15, a onda je i pogodio trojku za -1 (21:20). Mladen Grušanović je donio preokret domaćinu koji je nakon prve četvrtine vodio sa 24:21.

Kuani je otvorio drugu četvrtinu trojkom za 27:21, da bi Huan Dejvis smanjio na 30:26. Tada je domaći tim napravio seriju 6:0 i poveo sa 36:26, ali je Robert Rikić smanjio na 36:32. Zatim se igralo koš za koš, a onda je Marko Bošnjak dao poene za 43:37 i s tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Damjan Stojanovski je vratio MZT na -3 (46:43), pa je Dastin Vor preokrenuo na 50:48. Milošević je nastavio tu seriju za 57:51, da bi Vor pogodio za +9 (62:53). Đorđe Topolović je smanjio na 62:56, a Kuani na 62:60.

Milošević je odveo MZT na 67:60, pa je Stojanovski pogodio za 70:60, nakon čega je uslijedio period od skoro dva minuta bez postignutog poena. Grušanović je smanjio na 74:67, pa Tomljenović trojkom na 76:71, ali su gosti odbili taj napad i slavili su sa 83:73.

Najefikasniji na meču bio je Huan Dejvis sa 18 poena, koliko je i na drugoj strani imao Đorđe Topalović