Vrbica za MeridianSportBH: "Osjećamo se dobro i ne želimo stati"

U okviru petog kola Lige BiH, Spars je na svom parketu savladao Leotar sa 82:70, a u subotu od 18h ih očekuje gostovanje protiv Bratunca. Mašan Vrbica, košarkaš Sarajlija, govorio je o ova da susreta za MeridianSportBH.

I pored nekoliko povrijeđenih košarkaša, izabranici Zorana Kašćelana su se u finišu druge i početkom treće četvrtine sjajnom serijom odvojili na razliku koja se za Trebinjce ispostavila kao nedostižna.

“I dalje imamo probleme sa povredama, neki igrači koji su bitni za rotaciju nisu u mogućnosti da nam pomognu, ali to je sastavni dio sporta.

U meču protiv Leotara, presudila je jaka i agresivna odbrana, iz čega smo imali dosta lakih poena u tranziciji pa smo već u trećoj četvrtini otišli na 20 poena prednosti, gdje je duel bio maltene riješen” – rekao je Mašan Vrbica.

Vrbica

Potom se okrenuo Bratuncu, koji sa tri pobjede i dva poraza ima identičan učinak kao Spars:

“Bratunac je ekipa sastavljena od jako dobrih pojedinaca i pokazali su na startu da znaju igrati te da se nikoga ne plaše. Sigurno će biti silno motivisani da nas savladaju na domaćem terenu, koji je izuzetno neugodan.

Naš cilj je kao i u svakom meču, nametnuti naš ritam, prvenstveno u odbrani, ne dozvoliti ekipi Bratunca da se razigra, a onda iskoristiti sve prednosti koje imamo u napadu. Osjećamo se dobro, ostvarili smo dvije bitne pobjede i ne želimo stati. Pobjeda je imperativ”.

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.