U današnjem meču ABA lige, Budućnost je kao gost pobijedila Zadar sa 76:62 (16:13, 26:15, 17:12, 17:22).

Zadar je bolje otvorio meč, Dominik Mavra je postigao prve poene, a na polovini perioda je na semaforu stajalo 8:2 za domaćine. Ipak, Budućnost je poslije tajm-auta Dejana Milojevića zaigrala bolje u odbrani, iz čega je proizašao i nešto konkretniji napad, te se na prvu pauzu otišlo sa 16:13 u njihovu korist. Loša stvar po Podgoričane je bila povreda Fedora Žugića, koji je na parketu proveo samo nešto manje od tri minuta.

Gosti su nastavili sa boljim momentumom u drugoj dionici, ušli su u sjajan napadački ritam i na polovini perioda preko Nikole Ivanovića prvi put došli do dvocifrene razlike (28:17). Prednost im je u nastavku rasla i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 42:28.

Treći kvartal je protekao u bezidejnosti Zadra u napadu, a ni Milojevićevi košarkaši nisu bili previše raspoloženi, no ipak su se bolje snašli. Pogodili su nekoliko trojki i tako stvorili zalihu od +19 (59:40) pred ulazak u posljednjih deset minuta.

Domaćini su u finalnoj četvrtini odigrali nešto bolje u ofanzivi, no bilo je jasno da je prekasno i da neće imati snage za ozbiljnije prijetnje. Ekipa iz glavnog grada Crne Gore je mirno privela meč kraju i u konačnici slavila sa 76:62.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Danilo Nikolić sa 18, pratio ga je Ivanović sa 17, dok se na drugoj strani istakao Činanu Onuaku sa 15 poena.