U petoj, odlučujućoj utakmici finalne serije Lige Hrvatske, Zadar je na svom parketu pobijedio Split sa 84:57 (17:9, 32:20, 22:14, 13:14).

Zadranima je ovo treća titula u nacionalnom šampionatu.

Od samog početka se moglo pretpostaviti kako će se ovaj meč odvijati. Split nije pronalazio dobra napadačka rješenja i u prvoj dionici su postigli samo devet poena. Domaćini su bili mnogo konstantniji i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 49:29 u njihovu korist.

U nastavku su samo povećavali vođstvo, gosti su i dalje bili potpuno bezidejni i konačan ishod je glasio 84:57.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Antonio Jordano sa 22 poena i čak sedam pogođenih trojki, dok je na drugoj strani bolji od ostalih bio Roko Leni Ukić, koji je postigao 18 poena.