Zagreb dostojno zamijenio ekipu Vardara i plasirao se u finale SEHA lige

Rukometaši Zagreba plasirali su se u finale SEHA lige pošto su danas u uzbudljivom meču savladali bjeloruski Meškov rezultatom 38:37 nakon boljeg izvođenja sedmeraca.

Rukometaši Zagreba igraće u finalu SEHA lige nakon što su nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladali ekipu Meškova sa 38:37.

Zagreb je od samog starta igrao jako dobro, nije dozvoljavao protivniku da stvori prednost, a Filip Vistorop je pogađao iz svih pozicija vodeći Zagrepčane ka pobjedi.

Veliku prednost imao je Zagreb i pred kraj utakmice, ali opuštanje u igri ih je koštalo pa je finiš bio jako dramatičan. Najprije je Dino Slavić kog je trener Ivica Obrvan na gol poslao u 43. minutu odbranio čist zicer, da bi potom Sandro Obranović na minut i 15 sekundi do kraja odveo Zagrepčane na 32:31.

Kada su svi vjerovali da je gotovo, nekoliko sekundi prije kraja Dmitri Santalov je bombom sa 12 metara postigao gol za izjednačenje te se pristupilo izvođenju sedmeraca.

Nakon prvih pet serija sedmeraca rezultat je i dalje bio neriješen pa se nastavilo izvoditi po jedan sedmerac. . U sedmoj seriji Slavić je obranio udarac Jake Malusa, a zatim je Ivan Čupić sigurnim udarcem odveo Zagreb u finale.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Filip Vistrop Ivan Čupić sa po osam golova, s tim da je Čupić sve svoje golove postigao iz sedmeraca, a kod bjeloruske ekipe istakao se Mikita Vailupov sa sedam.

U drugom polufinalu sastaju se Vesprem i Motor Zaporožje.