Žalgiris se raspao u trećoj četvrtini, Marinković i Dubljević vodili Valensiju do preokreta

U prvoj utakmici petog kola Evrolige, Valensija je nakon preokreta pobijedila Žalgiris u Kaunasu sa 94:82 (22:27, 15:18, 30:12, 27:25).

Domaći su šuterski sjajno otvorili utakmicu i sa po dvije trojke Stiva Vasturije i Mariusa Grigonisa stigli do početne prednosti (14:10). Valensija je odgovorila serijom 8:0, ali tada Rokas Jokubaitis vezuje dva šuta van linije 6,75m, a na isteku četvrtine pogađa i Arturas Milaknis svoju prvu trojku za 27:22 vođstvo Žalgirisa.

Litvanska ekipa je nastavila šutersku kliniku i u drugoj četvrtini, samo je dirigentsku palicu sada preuzeo Najdžel Hejs. Poslije poena Augustina Rubita, Žalgiris je stigao do prve dvocifrene prednosti (43:33), a na poluvremenu je bilo 45:37 za sastav Martina Šilera.

Prepelic

U nastavku je viđena potpuno drugačija slika na terenu. Valensija je u drugom poluvremenu ušla u svoju šutersku seriju, a treću četvrtinu su započeli trojkama Nikole Kalinića, Vanje Marinkovića i Bojana Dubljevića. Kada je crnogorski košarkaš pogodio još jedan šut sa distance, gosti su poveli 51:49. Sredinom trećeg kvartala veliki doprinos je dao i Klemen Prepelič koji je predvodio seriju 9:0 za visokih 60:51 za španski tim.  Nakon 30 minuta košarke, “Slijepi miševi” su imali +10 (67:57).

Posljednja četvrtina je bila samo formalnost pošto Žalgiris niti u jednom trenutku razliku nije spustio na jednocifren zaostatak. Na kraju, rezultat je bio 94:82.

Najefikasniji u redovima Valensije bili su Dubljević i Marinković sa 16 poena, dok su Rubit i Grigonis sa 12 predvodili strijelce poraženog tima.

U narednom kolu, Žalgiris će gostovati Asvelu, dok Valensija putuje u Moskvu gdje će igrati protiv CSKA.