Srpska plivačica Anja Crevar nije uspjela da se plasira u polufinale trke na 200 metara mješovito, čime je okončala svoje učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Crevar je zauzela drugo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi u kojoj su se nalazile četiri takmičarke sa ostvarenim vremenom 2:17,62 što nije bilo dovoljno za polufinale.

U polufinale se plasiralo 16 takmičarki, a srpska plivačica u ukupnom plasmanu zauzela je 26. mjesto u konkurenciji 27 takmičarki.

Najbolje vrijeme imala je Kejt Daglas iz Sjedinjenih Američkih Država koja je trku isplivala za 2:09,16, dok je posljednja u polufinale prošla Čehinja Kristina Horska sa vremenom 2:13,21.

Anja Crevar je prethodno učestvovala i u trci na 400 metara mješovito gdje je zauzela deseto mjesto u ukupnom plasmanu.