Zdovc preporodio Žalgiris, Rubit i Lučić vodili Bajern do nove pobjede

Košarkaši Žalgirisa savladali su na domaćem terenu ekipu Baskonije sa 72:68, dok je Bajern Minhen kod kuće porazio Asvel sa 73:65 u 13. kolu Evrolige.

Ekipa Žalgirisa povela je protiv španskog tima sa 6:2 poenima Janisa Strelnieksa, da bi Džoš Nebo povećao tu prednost na 12:4. Stiven Enoh je smanjio zaostatak na 14:12, da bi Rokas Giedraitis približio Baskoniju na samo -1 (16:15). Marek Blaževič je odvojio Žalgiris na 21:17, a četvrtina je završila rezultatom 21:19.

Vejd Boldvin je izjednačio na 21:21, a onda je Lamar Piters preokrenuo na 25:24. Tajler Kevano je vratio domaćina u vođstvo od 29:25, pa je Giedraitis opet doveo Atinjane u vođstvo od 30:29. Ponovo je za Litvance Kevano bio veoma bitan jer je poentirao i preokrenuo na 35:30, nakon čega je Arturas Milaknis povećao na 40:32, te se s tim rezultatom otišlo na pauzu.

Mantas Kalneitis je donio domaćinu +11 (45:34), da bi Tadas Sedekerskis, Boldvin i Simone Fontekio vratili Baskoniju potpuno u igru seriju 45:43. Blaževič je uzvratio i odveo Žalgiris na 51:43, a na startu četvrte četvrtine Tai Vebster je poentirao za 55:46. Lamar Piters je kratko smanjio na 58:52, pa Fontekio na 61:57.

Džejson Grejndžer je izjednačio na 63:63, no Lukas Lekavičujus postigao je bitne poene za 67:63, te je kasnije riješio pitanje pobjednika poenima za 71:65, dok je meč završio rezultatom 72:68.

Najefikasniji na meču bili su Lukas Lekavičijus na jednoj i Stiven Enoh na drugoj strani sa po 13 poena. U narednom kolu Žalgiris dočekuje CSKA, a Baskonija dočekuje Asvel.

Ekipa Andree Trinkijerija stigla je do treće pobjede u posljednja četiri meča, a sada su bili bolji od sastava Asvela. Gosti su preko Džejmsa Gista poveli sa 5:0, pa i sa 9:2, da bi Nik Vajler-Bab smanjio na 11:8. Jusufa Fol je poentirao za 16:8, a prva četvrtina je završila rezultatom 20:12.

Eli Okobo je donio gostima prednost od 23:12, no Kori Volden je uzvratio poenima za 25:19, ali je Pol Lakomb dao koš za 28:19. Opet je Volden smanjio na 30:24, pa i Vajler-Bab na 30:26, a onda je Vladimir Lučić izjednačio na 32:32. Isti igrač je zatim preokrenuo na 36:32, no na poluvremenu je bilo 39:38.

Augustin Rubit je povećao prednost Bavaraca na 47:39, ali je Okobo smanjio na 50:44. Žan Marko Šiško je vratio na +10 (54:44), a Otelo Hanter je odvojio Bajern na 58:46. Kostas Adetokunbo je primakao Francuze na 58:52,  da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 58:54.

Lakomb je potpuno vratio Asvel na 60:56, pa i Čarls Kaudi na 62:59, da bi Kris Džons smanjio na 64:63. Ipak Rubit je odvojio domaće igrače na 70:63, pa i Vajler-Bab na 73:63, a na kraju su trijumfovali sa 73:65.

Najefikasniji na meču bio je Augustin Rubit sa 19 poena, Vladimir Lučić je imao 18, a na drugoj strani Eli Okobo je imao 14. U narednom kolu Bajern Minhen dočekuje Efes, a Asvel gostuje Baskoniji.