U 17. kolu VTB lige Zenit iz Sant Petersburga savladao je moskovski CSKA rezultatom 74:71 (22:19, 17:10, 20:17, 15:25) i zadržao status vodećeg tima regionalne košarkaške lige.

Ovaj meč obilježio je povratak Vila Klajburna nakon višemjesečne pauze, ali na njegovu žalost sastav “Armejaca” upisao je poraz, pa Amerikanac neće po dobrom pamtiti ovu utakmicu.

Prva četvrtina donijela je rezultatsku klackalicu u kojoj su se timovi smjenjivali u vođstvu, ali ipak poslije uvodnih deset minuta igre semafor je pokazivao 22:19 u korist Zenita. Nastavio je u boljem ritmu tim Ćavija Paksvala i u drugom kvartalu, a najveću prednost ostvarili su u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada su na krilima Mateusa Ponitke poveli deset razlike (39:29).

Mnogo bolje u nastavku sa zaigrali košarkaški tima iz Moskve, pa su na krilima Denijela Heketa i Daruna Hilijarda smanjili deficit na samo četiri poena (44:40), ali preostali dio trećeg perioda pripao je gostima koji su ovaj period igre završili serijom 8:0.

Pokušavali su na sve načine igrači Dimitrisa Itudisa situaciju dovesti u rezultatski egal kako bi možda preokrenuli meč u svoju korist, ali do toga nije došlo, pa je Zenit upisao 15. trijumf u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Najbolji strijelci u redovima pobjednika bili su Kevin Pengos sa 17 poena i pet asistencija, te Ostin Holins i Vil Tomas koji su ubacili po 13 poena.

U poraženom timu prednjačio je Johanes Fojtman sa 19 poena, Denijel Heket postigao je 14, dok je Darun Hilijard ubacio poen manje. Povratnik u ekipu Vil Klajburn još uvijek traži pravu formu o čemu svjedoči i skroman učinak od osam poena.