Zenit protiv Olimpijakosa stigao do treće pobjede u nizu

Košarkaši Zenita savladali su na domaćem terenu ekipu Olimpijakosa sa 84:78 u devetom kolu Evrolige, a najefikasniji kod pobjednika bio je Koner Frankamp sa 16 poena.

Iako su domaći košarkaši postigli samo devet poena u trećoj četvrtini, uspjeli su da u preostale tri budu bolji rival od Olimpijakosa i dođu do treće pobjede u nizu.

Poenima Džordana Mikija Zenit je poveo sa 7:2, a onda je Džordan Lojd dao trojku za 10:4. Tomas Volkap je primakao grčki tim na 10:9, pa su i izjednačili na 12:12, ali je Koner Frankamp odveo domaćina na +8 (20:12). Tajler Dorsi i Volkap su uspjeli da izjednače na 20:20, no prve četvrtina je završila vođstvom Zenita od 25:22.

Bili Beron je dao poene na startu druge četvrtine za 29:22 i pokušali su gosti da se vrate, ali je ruski tim odbio taj napad i preko Aleksa Pojtresa je poveo sa 33:27. Martin Hasan je smanjio zaostatak na 35:32, ipak tada se opet pojavio Frankamp i dao trojku za 41:34. Poveo je Zenit kasnije sa 43:34, no Kostas Slukas je vratio Olimpijakos na – 4 (43:39). Frankamp je odgovorio poenima za 49:41, da bi na poluvremenu bilo 49:43.

Volkap je odmah smanjio na 49:45, ali je Miki uzvratio poenima za 53:47. Saša Vezenkov je primakao Olimpijakos na 55:51, pa i Kostas Papanikolau na 58:55, da bi lošu igru domaćina u trećoj četvrtini potvrdio Mustafa Fol poenima za 58:57.

Odmah na startu četvrte četvrtine Olimpijkos je poveo sa 59:58, no Beron i Pojters su uzvratili serijom 9:0 (67:59). Grci su prišli na 69:64, da bi Mindaugas Kuzminskas odveo Zenit na 74:66. Sve dileme oko pobjednika riješio je Beron (80:71), a meč je na kraju završen rezultatom 84:78.

U narednom kolu Zenit dočekuje Albu, a Olimpijakos gostuje Efesu.

ZENIT – OLIMPIJAKOS 84:78 (25:22, 24:21, 9:14, 26:21)

Zenit: Lojd 12, Zakarov 5, Karašev, Beron 14, Kuzminskas 12, Zubkov 3, Pojtres 6, Ponitka 7, Frankamp 16, Miki 7, Gudaitis 2

Olimpijakos: Volkap 17, Dorsi 11, Larencakis 5, Fol 13, Slukas 13, Martin 7, Vezenkov 5, Printezis 2, Papanikolau 1, Žan-Čarls 2, Mekisik 2