Košarkaši Zenita savladali su u gostima ekipu Himkija rezultatom 91:70 (14:11, 25:18, 27:18, 25:23) u okviru 31. kola Evrolige i tako povećali šanse za plasman u top osam.

Utakmicu je dobro otvorio Džordan Miki koji je sa dva vezana šuta doveo domaće u prednost (4:0). Gosti su do prvih poena došli tek nakon pet minuta igre kada je istom mjerom uzvratio Aleks Pojtres (4:4). Pred kraj četvrtine precizan je bio Kevin Pangos za dva (14:11).

Sjajno su nastavili gosti trojkom Ostina Holinsa na početku drugog kvartala (17:11). Nakon pogotka sa linije za slobodna bacanja Mateuš Ponjitka je doveo svoj tim prvi put na +10 (33:23). Bilo je pred kraj ove dionice i +13, ali je Erik Mekolum pogodio uz dodatno slobodno bacanje i na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 39:29.

Serijom 7:0 košarkaši Zenita ušli su u treću četvrtinu i tako već tad najavili pobjedu (46:29). Prednost za goste je samo rasla, a poenima sa linije za slobodna bacanja Bilija Berona razlika je bila i +20 (60:40). Pokušavali su se poenima Alekseja Šveda i Mikija domaći rezultatski približiti, međutim to im nije polazilo za rukom jer je na drugoj strani ekipa iz Sankt Peterburga bila motivisanija.

Posljednja četvrtina počekla je sjajnim šutem za tri Andreja Zubkova (69:47). Na drugoj strani Vjačeslav Zajcev uzvratio je poenima uz dodatno slobodno bacanje (69:50). Trećom trojkom na ovoj utakmici Holinsa gosti su došli do maksimalnih +23 na ovoj utakmici (84:61). Konačan rezultat ovog meča postavio je poenima Mekolum 91:70.

Ovom pobjedom Zenit je povećao šanse za plasman u top osam ovogodišnje Evrolige što je zasigurno bio jedan od ciljeva i na početku sezone. Najefikasniji na ovom meču bio je Miki sa 23 poena, dok je Šved dodao 19 poena, a u pobjedničkom sastavu Holins je bio najraspoloženiji sa 17 koševa.

Narednu utakmicu Zenit igra protiv CSKA Moskve, dok Himki dočekuje Asvel.