U okviru 11. kola Evrolige Zenit je na domaćem parketu pobijedio Milana rezultatom 74:70. Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom timu je bio Džordan Miki sa 17 poena, dok se u protivničkoj ekipi istakao Serhio Rodrigez sa 20 poena.

Vrlo uzbudljiv meč su odigrali Zenit i Milano. Ševon Šilds i Nikolo Meli su poenima za Milano otvorili utakmicu, a nakon toga je pogodio Džordan Miki za domaće.

U nastavku su gosti serijom od šest poena došli do +8 (12:4), ali je onda uslijedio ekspresan odgovor košarkaša Zenita. Oni su u naredna tri minuta pogodili 11 vezanih poena, te stigli na +5, a u nastavku su igrači Milana ipak zadržali koncentracije, pa se na pauzu otišlo rezultatom 19:19.

Slične oscilacije u igri obje ekipe smo gledali i u drugom kvartalu. Zenit je odlično otvorio drugu četvrtinu sa pet vezanih poena, ali su ponovo gosti iz Milana vratili istom mjerom i poveli poenima Kajla Hajnsa.

U nastavku smo gledali egal utakmicu, igralo se poen za poen, da bi pred kraj prvog poluvremena su gosti uspjeli da se malo rezultatski ”odlijepe”, pa se na veliku pauzu otišlo rezultatom 39:35 za Milano.

Zanimljiv detalj je bilo veoma atraktivno zakucavanje Aleksa Pojtresa na tri minuta do kraja drugog kvartala.

Uspjeli su košarkaši Zenita da u trećoj dionici naprave nešto ozbiljniju prednost, pošto su četiri i po minuta do kraja preko Mikija došli do +7, ali Devon Hol je već u sljedećem napadu smanjio zaostatak na pet poena poslije pogođene trojke.

Domaći su preko Bilija Berona ponovo došli na +7, a onda su gosti ponovo ušli u još jednu seriju poena preko Melija i Đampaola Rizija, čime su došli do izjednačenja, a pred odlučujuću četvrtinu rezultat je bio 60:60.

Iako su gosti iz Milana na početku posljednje dionice došli do +4 poenima Hajnsa i Serhia Rodrigeza koji se do tada istakao sa 16 postignutih poena, košarkaši Zenita su ipak do kraja meča bili odlučniji.

Trojkom Džordana Lojda su se odmakli na pet poena razlike, što se ispostavilo kao dovoljno. Do kraja utakmice gosti nisu imali snage da nadoknade zaostatak, pa je rezultat na kraju glasio 74:70 u korist Zenita.

Oni su time došli do osme pobjede u 11 odigranih kola u najelitnijem evropskom košarkaškom takmičenju, a poslije ovog poraza i gosti iz Milana su na istom skoru.

U narednom kolu Zenit će odmjeriti snage sa Panatinaikosom u gostima, dok će Milano dočekati Olimpijakos na domaćem parketu.

ZENIT – MONAKO 74:70 (19:19, 16:20, 25:21, 14:10)

Zenit: Lojd 13, Zakarov 2, Karasev 9, Beron 9, Kuzminskas 0, Zubkov 1, Pojtres 2, Ponitka 4, Frenkemp 4, Miki 17, Gudaitis 13

Monako: Meli 8, Grent 0, Rodrigez 20, Tarževski 2, Rizi 8, Biliga 0, Hol 8, Šilds 10, Hajns 12, Datome 2