U okviru devetog kola ABA lige, Crvena zvezda je u Podgorici savladala SC Derbi sa 99:67. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Ivanović sa 14, a pratio ga je Nikola Kalinić sa 12 postignutih poena.

Nakon devet odigranih susreta, Beograđani su stigli do svog osmog trijumfa, a njihov današnji protivnik do petog poraza.

Crveno-bijeli su od samog početka nametnuli svoj tempo, što SC Derbi nije mogao ispratiti i gosti su bez većih problema slomili otpor crnogorskog predstavnika.

Zvezda, Zvezda demolirala SC Derbi u Podgorici

Ognjen Kuzmić je zakucavanjem doveo Zvezdu do početnog vođstva od 2:0, a trojkom mu je odgovorio Boris Tišma. Kuzmić i Nejt Volters su vratili rezultatski plus na stranu gostiju, koji su ušli u bolji ritam i na prvu pauzu otišli sa +8 (27:19).

Druga dionica je bila dosta izjednačena. Nakon minut i po bez poena, Nikola Ivanović je van linije 6,75m pogodio za 30:19, a Marko Simonović je na isti način malo kasnije povećao na 33:20.

Ipak, Podgoričani nisu dozvolili protivniku da se potpuno odlijepi, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 49:40 za izabranike Dejana Radonjića.

Treći kvartal je donio potpuno dominaciju crveno-bijelih, koji su potpuno zaustavili sve protivničke košarkaše. Gosti su mnogo lakše dolazili do uspješne realizacije i u četvrtu etapu su ušli sa +24 (72:48), a finalna četvrtina je bila samo formalnost i konačan rezultat je glasio 99:67.

U narednom kolu, Zvezda će na svom parketu dočekati Cibonu, a SC Derbi će kao gost igrati gradski derbi protiv Budućnosti.

SC DERBI – CRVENA ZVEZDA 67:99 (19:27, 21:22, 8:23, 19:27)

SC Derbi: Vinjales 8, Megi 8, Pavlićević 0, Slavković 2, Starovlah 6, Vujisić 0, Z. Ivišić 3, T. Ivišić 12, Edvards 8, Kamenjaš 7, Bujukčangaz 0, Tišma 13

Crvena zvezda: Volters 10, Davidovac 7, Mitrović 8, Lazić 11, Kalinić 12, Dobrić 10, Holins 7, Simonović 6, Ivanović 14, Marković 0, Kuzmić 8, Cirbes 6

Sudije: Radojković, Špendl, Pejić