U zaostalom kolu ABA lige, Crvena zvezda je na svom terenu savladala Cibonu sa 85:63 (21:10, 20:18, 16:12, 28:23).

Domaćini su mnogo bolje otvorili meč. Lengston Hol ih je trojkom doveo u vođstvo od 3:0, a u nastavku su na isti način pogađali Džordan Lojd i Marko Jagodić Kuridža, pa je nakon nešto više od tri minuta na semaforu stajalo 9:1. Sjajan niz Beograđana je nastavio Aleksa Uskoković, zatim i ponovo Lojd sa još dvije uspješne realizacije van linije 6,75m, a na prvu pauzu se otišlo sa 21:10.

Kada je Jagodić Kuridža na uvodu u drugu dionicu pogodio za 23:10, činilo se da je momentum u potpunosti na strani Zvezde, ali Zagrepčani su uspjeli doći do daha i trojkom Ivana Novačića su poslije nešto više od tri minuta smanjili na samo -4 (27:23). Ipak, Lojd mu je ubrzo odgovorio na isti način, te tako odbio nalet Cibone i nakon 20 minuta je na semaforu stajalo 41:28.

Treći kvartal je sa obje strane bio dosta neefikasan. Marko Simonović je uspješnim šutem za tri na samom uvodu povećao na 44:28, no onda je Roko Prkačin sa svojih pet uzastopnih poena donekle vratio Cibonu u igru. Simonović je još jednom bio precizan van linije 6,75m, a Prkačin je bio najkonkretniji na drugoj strani, uglavnom se igralo koš za koš i domaćini su u posljednjih deset minuta ušli sa +17 (57:40).

Četvrta četvrtina je bila samo formalnost, Zvezda je mirno privela meč kraju, a konačan rezultat je glasio.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Lojd sa 25, dok se u suparničkom taboru istakao Prkačin sa 13 poena.