U okviru devetog kola Evrolige, Crvena zvezda je na svom parketu savladala Asvel sa 73:67. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 22, a pratio ga je Nikola Ivanović sa 14 postignutih poena.

Nakon devet odigranih utakmica, Beograđani su stigli do četvrtog trijumfa, a ekipa iz predgrađa Liona je zabilježila svoj treći poraz.

Utakmica je bila dosta neizvjesna. Domaćini su uglavnom vodili, međutim Asvel je pronalazio načine da se vrati i iz dvocifrenog zaostatka, međutim nisu imali snage za kompletan preokret u finišu i duel je pripao Zvezdi.

Zvezda, Zvezda prepoznatljivom odbranom onesposobila Asvel i slavila na svom parketu

Nikola Kalinić je doveo Crvenu zvezdu do početnog vođstva, a Kris Džons mu na drugoj strani odgovorio i pogodio uz faul za 3:2. Ognjen Dobrić i Kalinić su odveli domaćine do 8:3, a bolja igra Beograđana se nastavila, pa je nešto kasnije na semaforu stajalo 16:9 za njih. Ostin Holins je potom postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 18:9.

Branko Lazić i Luka Mitrović su odveli svoj tim do +13 (22:9), a gosti su se nastavili mučiti u napadu. Ipak, preko Dilana Osetkovskog su na polovini perioda smanjili na 27:21, no potom je uslijedila trojka Kalinića. Kako je vrijeme odmicalo, Asvel je pronalazio bolja rješenja, a Džons je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 33:32 i to je bilo stanje na semaforu nakon 20 minuta igre.

Eli Okobo je pogodio trojku za 35:33 na otvaranju drugog poluvremena, a Kalinić je potom fauliran pri šutu za tri i pogodio je sva slobodna bacanja te tako vratio prednost na stranu svog tima.

Isti igrač je nastavio vući domaćine, a poenima mu se pridružio Ognjen Kuzmić. Ipak, izabranici Dejana Radonjića se nisu uspijevali odlijepiti na nešto veću razliku, a francuski predstavnik je konstantno prijetio i viđena je rezultatska klackalica sve do druge polovine perioda, kada se Zvezda preko Dobrića i Kalinića odvojila na +5 (50:45) i tako se ušlo u odlučujuću etapu.

Nakon trojke Marka Simonovića za 57:45 na sedam i po minuta do kraja, momentum je u potpunosti prešao na stranu domaćina. Asvel nije mogao pronaći put do protivničkog obruča, a dva puta van linije 6,75m je precizan malo poslije bio i Nikola Ivanović za 63:48.

Činilo se da će ekipa sa Malog Kalemegdana lagano privesti susret kraju, međutim Asvel se počeo buditi u posljednja tri minuta. Okobo je bio najopasniji po Zvezdu, a upravo on i Jusufa Fal su u posljednjem minutu smanjili na -5 (67:62).

Nejt Volters je potom kreirao izuzetno bitne poene za 69:62, a onda se ušlo u penal završnicu, u kojoj su domaćini bili dovoljno mirni i u konačnici su trijumfovali sa 73:67.

U narednom kolu, Zvezda će igrati protiv Baskonije u gostima, a Asvel na svom parketu dočekuje Real Madrid.

CRVENA ZVEZDA – ASVEL 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22)

Crvena zvezda: Volters 4, Davidovac 0, Mitrović 4, Lazić 5, Kalinić 22, Dobrić 8, Holins 6, Simonović 6, Ivanović 14, Kuzmić 4

Asvel: Okobo 16, Džons 14, Kaudi 6, Lakomb 6, Fal 11, Osetkovski 7, Hauvard 7, Strazel 0, Adetokunbo 0

Sudije: Garsija, Latisevs, Udjanski