Dobrić

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su ekipu Borca u Čačku rezultatom 80:57 (19:8, 27:23, 15:13, 19:13) i tako se plasirali u finale Superlige Srbije.

Gosti su sjajno otvorili ovaj meč. Domaći su bili bez poena u uvodnih pet minuta, što su iskoristili izabranici Dejana Radonjića koji su napravili seriju od 12:0. Poslije prvog tajm-auta košarkaši Borca su se razbudili pa je prva četvrtina završena 19:8.

Borac je zahvaljujući Ivanu Gavriloviću i Đorđu Kostiću uspio da se primakne i u jednom dijelu u drugoj četvrtini priđe na svega pet poena razlike (26:31), ali su “crveno-beli” opet dodali gas u finišu i na odmor otišli sa komotnih +15 (31:46).

Košarkaši Zvezde su držali razliku u trećoj četvrtini, na kraju nje su imali +17 (44:61). Publika je u finišu pokušala da podigne ekipu Borca, ali su iskusni gosti uspjeli da sve to izdrže i stignu do trijumfa. Trojkama Lengstona Hola i Ognjena Dobrića pobjegli su se na +20 na dva minuta do kraja i to je bio kraj svih nadanja Čačana da mogu da iznenade favorizovane goste.

Najefikasniji na ovom meču bio je Ognjen Dobrić sa 16, dok je Dejan Davidovac ubacio 12 poena.

Ovom pobjedom Zvezda se plasirala u finale Superlige Srbije, a tamo ih čeka ekipa Mege.