U okviru petog kola Evrolige, Crvena zvezda je nakon produžetka savladala CSKA rezultatom 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11).

Prva četvrtina u hali “Aleksandar Nikolić” protekla je u igri koš za koš. Niti jedna ekipa nije imala veću prednost od četiri poena, a uvodni period okončan je rezultatom 20:18 u korist tima Dimitrisa Itudisa. Velike probleme domaćima je napravio Vil Klajburn tokom druge četvrtine kada odbrana Zvezde nije pronašla način kako da ga zaustavi, bilo u igri pod obručem, bilo u igri jedan na jedan. MVP fajnal fora Evrolige iz 2019. godine je ubacio 11 poena u drugoj četvrtini i vodio svoj tim do +8 (43:35) na poluvremenu.

Treću četvrtinu obilježila je napadačka neefikasnost sa obje strane. CSKA je odlično počela drugo poluvrijeme i serijom 6:0 stigla do visokih +14 (49:35), a ista razlika je bila nakon poena Nikite Kurbanova za 51:37, na nešto više od pet minuta do kraja trećeg perioda. Do kraja četvrtine, moskovski tim nije ubacio niti jedan jedini poen. Zvezda je poslije poena Emanuela Terija stigla na -5 (51:46), a do kraja dionice su propustili čak četiri napada da utakmicu uvedu u egal. Majk Džejms je tokom čitavog toka treće četvrtine bio u potpunom kontraritmu što je umnogome pomoglo crveno-bijelima da ostanu u meču.

Zvezda, Nakon velike drame, Zvezda na Lojdov pogon izvojevala pobjedu protiv CSKA

Dosta drame viđeno je na parketu početkom posljednje četvrtine. Nakon jednog prodora Branka Lazića koji je završio faulom u napadu i koškanjem nekoliko igrača na terenu, sudije su dugo gledale snimak, a Luiđi Lamonika je na kraju dosudio tehničku grešku Teriju i Darunu Hiliardu. Zvezda je stigla do poravnanja rezultata 56:56, ali tada Danijel Heket pravi seriju 8:2 i odvodi CSKA na 64:58. Ista razlika je bila i nakon nove trojke Heketa za 70:64, na nešto manje od tri minute do kraja duela.

Nisu se crveno-bijeli predali ni tada. Prvo je iz ofanzivnog skoka poentirao Duop Rit, a onda je Dejan Davidovac pogodio otvorenu trojku nakon što je na drugoj strani Klajburn nagazio aut-liniju. Protraćili su gosti još jedan napad lošim šutem Kurbanova, da bi Zvezda poentirala još jednom nakon ofanzivnog skoka, ovaj put je koš dao Davidovac za prvo vođstvo (71:70) Beograđana još od prve četvrtine.

Još jednom večeras, odgovornost je za goste preuzeo Heket i šestom trojkom na meču vratio prednost na stranu svog tima (73:71). Uslijedila su dva slobodna bacanja koja je realizovao Džordan Lojd, da bi potom šut van linije 6,75m prvo promašio Džejms na jednoj, a onda i Lojd na drugoj strani, te je pobjednik morao biti odlučen nakon dodatnih pet minuta košarke.

Produžetak je puno bolje otvorio domaći tim, a nakon dve uzastopne akcije koje su kreirali Tejlor Ročesti i Teri za +5 (80:75), Itudis je morao reagovati minutom odmora. CSKA se poslije tajm-auta potpuno vratio u igru, a u posljednju minutu se ušlo pri rezultatu 84:84. Tada Lojd sjajnim prodorom vraća plus na Zvezdinu stranu (86:84), dok na drugoj strani Rit lijepi blokadu Džejmsu i donosi svojoj ekipi napad za pobjedu. Nisu crveno-bijeli poentirali, pa su Moskovljani imali posljednji šut na meču. Džejms uzeo loptu, šutirao za tri poena, ali nije bio precizan, pa su bodovi ostali u Beogradu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Lojd sa 31 poenom, dok je u poraženom sastavu Heket sa 29 poena bio bolji od ostalih.

U šestom kolu Evrolige koje je na rasporedu sljedeće sedmice, Crvena zvezda će gostovati Himkiju, dok CSKA u Moskvi dočekuje Valensiju.