Panatinaikos je u svojoj “OAKI” trijumfovao protiv Fenerbahčea rezultatom 82:68 (22:13, 15:17, 25:26, 20:12).

Panatinaikos je meč otvorio sa tri trojke u prvom dijelu prvog kvartala što im je u startu donijelo +8 (15:7) protiv rivala iz Istanbula. Igor Kokoškov je reagovao tajm-autom, ali do kraja četvrtine domaći su samo povećali razliku na 9 poena (22:13). Fenerbahče je najviše kuburio sa šutem sa distance, pa su poene uglavnom pronalazili preko Ahmeta Duverioglua. Nakon 20 minuta košarke, na semaforu je pisalo 37:30 za domaće.

Fenerbahče je sa dostom većom energijom otvorio drugo poluvrijeme i veoma brzo su stigli do izjednačenja (43:43), ali tada Nemanja Nedović trojkom odbija nalet gostiju, a na to se nadovezao i Eron Vajt sa svojim poenima za 48:43. Uslijedile su i dvije trojke Kifera Sajkesa, a na kraju treće četvrtine bilo je 62:56 za tim Jorgosa Vovorasa.

Imao je Panatinaikos dosta problema u napadu početkom posljednje dionice, ali izabranici trenera Kokoškova su propustili nekoliko prilika da uhvate priključak, a tačku na meč je stavio Nedović sa svoje dvije trojke sredinom četvrtine. Na kraju, rezultat je bio 82:68.

Nedović je sa 28 poena bio ubjedljivo najbolji pojedinac susreta, dok je kod Fenerbahčea Lorenco Braun sa 17 poena bio bolji od ostalih saigrača.

Panatinaikos će u narednom kolu gostovati Zenitu, dok će Fenerbahče iz loše serije pokušati da izađe u Tel Avivu kod Makabija.