(Xinhua/Han Yan)/Starsport

Austrijski teniser Dominik Tim savladao je Novaka Đokovića sa 2:1 (7:5, 6:7 (8:10), 7:6(5)) i plasirao se u finale Mastersa u Londonu.

Drugi polufinalni susret igra se večeras u 21:00h, a sastaće se Rafael Nadal i Danil Medvedev.

UŽIVO:

Treći set:

• Tim 6:7 – Tim je počeo sa duplom greškom i Đoković je poveo sa 4:0. Zatim je Austrijanac vratio oba mini brejka i preokrenuo na 6:4 i na kraju je pobijedio sa 7:5.
  • Đoković 6:6 – Taj-brejk će ipak odlučiti pobjednika i finalistu Mastersa u Londonu.
  • Tim 6:5 – Srpski teniser je zaprijetio i došao na 30:30, ali kao u prethodnom Timovom servis gemu, Austrijanac je ponovo vezao dva poena i obezbijedio taj-brejk.
  • Đoković 5:5 – Nije Novak imao pritisak i bez većih problema je izjednačio na 5:5.
  • Tim 5:4 – Sada je Đoković bio na 30:30, no Austrijanac nije dozvolio ništa više od toga i sada će srpski teniser servirati za opstanak u meču.
  • Đoković 4:4 Od 30:0 za Novaka, Tim je stigao do 40:40 i bio veoma blizu brejk šanse, ali je Đoković osvojio poene u bitnom trenutku za izjednačenje.
  • Tim 4:3 – Timovi servis gemovi veoma liče jedan na drugi, pošto protivniku dopušta samo po jedan poen.
  • Đoković 3:3 – Srpski teniser je imao lagan gem kog je osvojio bez izgubljenog poena.
  • Tim 2:3 – Identičan gem, samo sa različitim ulogama, gdje je sada Tim bio veoma siguran na svoj servis i dopustio je jedan poen protivniku.
  • Đoković 2:2 – Nastavio se set u istom ritmu, a Novak je sigurno osvojio gem na svoj servis.
  • Tim 1:2 – Sada je Novak osvojio jedan poen i Dominik je bez problema osvojio još jedan gem.
  • Đoković 1:1 – Uspio je Tim da osvojio jedan poen, ali više od toga sada nije mogao i Đoković sigurnim servisom počinje odlučujući set.
  • Tim 0:1 – Bez izgubljenog poena Austrijanac otvara treći set.

Drugi set:

• Đoković 7:6 – Poveo je Dominik sa 2:0, da bi Novak uzvratio sa četiri vezana poena. Vratio je Tim mini brejk i stigao do meč lopte, koju Đoković brani fantastičnim servisom. Zatim je Dominik imao meč loptu na svoj servis, pa je napravio duplu grešku. Nakon toga srpski teniser je propustio set loptu, poslavši loptu u aut, pa je njegov protivnik ispustio još jednu meč loptu. Najbolji teniser svijeta je preciznim forhendom odbranio četvrtu meč loptu, a onda je iskoristio svoju drugu set loptu za 1:1 u setovima.
  • Tim 6:6 – Pritisak je učinio svoje te je Tim grešakama donio protivniku dvije brejk lopte, ali je sjajnim udarcima obje odbranio. Do kraja gema odigrano je nekoliko nevjerovatnih poena i Tim je odveo set u taj-brejk.
  • Đoković 6:5 – Osvajač US Opena imao je sjajnu priliku da povede sa 15:30, ali je poslao loptu u mrežu. To je Novak iskoristio i za razliku od prethodnog seta sada je osvojio gem koji mu obezbjeđuje taj-brejk.
  • Tim 5:5 – Izjednačio je Đoković na 30:30, no Tim je bio priseban u naredna dva poena i nije dopustio brejk šansu.
  • Đoković 5:4 – Sada srpski teniser djeluje koncentrisanije na igru i ponovo je osvojio gem bez izgubljenog poena.
  • Tim 4:4 – Veoma neizvjesan gem, jer je Đoković imao brejk šansu i uz dosta sreće je to Tim odbranio, da bi naredna dva poena osvojio lagano.
  • Đoković 4:3 – Srpski teniser sada je servirao dosta sigurnije, dopustivši Dominiku jedan poen u ovom gemu.
  • Tim 3:3 – Ponovo Đoković nije uspio osvojiti ni poen na protivnički servis i Tim djeluje puno bolje u ovim trenucima na terenu.
  • Đoković 3:2 – Gem se igrao poen za poen, da bi Tim došao do brejk lopte, ali se Nole odbranio i na kraju osvojio taj dio igre.
  • Tim 2:2 – Još jedan gem bez izgubljenog poena za austrijskog tenisera.
  • Đoković 2:1 – Novak je poveo sa 40:0, pa je Tim smanjio na 40:30, ipak nije mogao doći do brejk šanse.
  • Tim 1:1 – Kao i u prethodnom setu, tako je Austrijanac i u ovom nastavio u istom ritmu i Đokoviću je prepustio samo jedan poen.
  • Đoković 1:0 – Novaka nije puno poremetio gubitak prethodnog seta i bez izgubljenog poena je počeo drugi set.

Prvi set:

• Tim 7:5 – Dominik Tim je bez problema osvojio gem na svoj servis i poveo je sa 1:0 u setovima.
  • Tim 5:6 – Austrijanac je prvi došao do brejk lopte u susretu i odmah je iskoristio, te će sada servirati za osvajanje seta.
  • Tim 5:5 – Đoković je bio veoma blizu da izjednači na 30:30, ali je Tim fenomenalnim lobom došao do dvije gem lopte. Te nije iskoristo, pa je došao do treće i izjednačio na 5:5
  • Đoković 5:4 – Austrijanac je osvojio prvi poen, a Novaku su do kraja pripali svi poeni i sada će Tim servirati za ostanak u setu.
  • Tim 4:4 – Tim u ovom gemu nije dopustio protivniku nijedan poen.
  • Đoković 4:3 – Sada je Dominik imao 0:30, da bi srpski teniser vezao četiri poena i održao prednost.
  • Tim 3:3 – Đoković je poveo sa 0:30, ali je Tim uzvratio sa tri poena, no uslijedilo je izjednačenje. Ipak Austrijanac je osvojio gem na svoj servis.
  • Đoković 3:2 – Dugo je trajao prvi poen u petom gemu koji je pripao Novaku, a onda i servis viner. Smanjio je Tim na 30:15 potom, a na isti način uzvratio je srpski teniser i stigao do dvije gem lopte, a eventualno i samog gema.
  • Tim 2:2 – Sa dva servis vinera, potom još jednim laganim poenom stigao je Tim do tri gem lopte, i na isti način bez izgubljenog poena došao do 2:2.
  • Đoković 2:1 –  Prve znakove nervoze pokazao je Tim u prvom poenu trećeg gema, ali ipak sljedeći poen odigrao maestralno i izjednačio na 15:15. Potom Đoković dobrim servisom dolazi do 30:15, zatim i 40:15 i gema.
  • Tim 1:1 – Neiznuđenu grešku napravio je Austrijanac na startu drugog gema, međutim sjajnom skraćenom loptom izjednačio je na 15:15. Stigao je Tim do gem lopte, a potom i greškom Novaka do izjednačenja.
  • Đoković 1:0 – Vodio je Đoković konstantno u svom prvom servis gemu, 15:0, a potom i 30:15, no Tim se uvijek vraćao. Ipak, prvi teniser svijeta sa dva izgubljena poena dolazi do prvog gema i prednosti.
  • Igrači se zagrijavaju, meč će uskoro početi.