Fudbaleri Sportinga i Porta remizirali su večeras u Lisabonu 2:2, u četvrtom kolu portugalske Primeire.

Domaći tim je došao do vođstva preko Nuna Santoša u devetom minutu. Branilac titule Portugala izjednačio je u 25. minutu, a strijelac na asistenciju Zaidua Sanusija je Mateus Uribe. Pred sam kraj prvog dijela Porto dolazi i do preokreta, a strijelac je Hesus Korona. Za drugi gol u sezoni Koroni je asistirao Luis Dijaz. Da derbi četvrtog kola najjače portugalske lige bude uzbudljiviji, pobrinuo se Argentinac Lusjano Vjeto koji u 88. minutu postavio konačan rezultat 2:2.

Arbitar ovog susreta Portugalac Luis Godinjo imao je pune ruke posla jer je dodijelio ukupno 10 kartona, devet žutih i jedan crveni. Trener Sportinga Ruben Amorim je isključen u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena.