REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras u gostima ekipu Kaljarija rezultatom 2:0 u osmom kolu Serije A.

Domaći su već na startu krenuli na gol gostiju, i u 11. minutu gol je poništen. Mrežu Kaljarija je pogodio Federiko Bernadeski, ali sudija je poništio jer je bio ofsajd. U 23. i 29. minutu Dejan Kulušenski je imao šanse da ugrozi gol. U prvom pokušaju, Šveđanin je naletio na jednu loptu nakon što je odbijena, ali njegov šut je blokiran. Kasnije je šutirao sa desne strane iz kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola.

Poslije te šanse Kuluševskog, torinski klub dolazi do prvog gola. Fudbaleri “Stare dame” su kombinovali na sredini terena, i lopta je došla do Alvara Morate. Španac je dodao Kristijanu Ronaldu koji u svom stilu postiže pogodak iz šesnaesterca Kaljarija.

Portugalcu je trebalo samo pet minuta da udupla prednost svog tima na ovom susretu. Juan Kvardado je izveo korner s lijeve strane, loptu u kaznenom prostoru nije najbolje zahvatio glavom Merih Demiral, na nju je Ronaldo naletio petom i pogodio mrežu nemoćnog Alesija Kragna.

Ekipe su otišle na poluvrijeme pri rezultatu 2:0. Bolja je bila domaća ekipa koja je nakon 45 minuta uputila ukupno sedam udaraca, dok gosti nisu niti jedan.

U drugom dijelu u 53. minutu najozbiljniju šansu imao Merih Demiral. On je poslije korner ponovo zaprijetio, ali je lopta pogodila u prečku. Nakon tri minute zaprijetio je Bernadeski. Italijan je šutirao u lijevi ugao iz šesnaesterca, ali Kragno upisuje sjajnu odbranu na meču. U 65. ponovo prilika za Juventus. Alvaro Morata je poslije dodavanja Bernadeskija šutirao pored desne stative.

U 68. minutu gosti dolaze do gola preko Ragnara Klavana. Ipak pogodak koji je postigao iskusni defazivac poništen je zbog ofsajda. Sudija ovog susreta Fabio Mareska nakon konsultacija sa VAR-om svirao je nedozvoljenu poziiju i rezultat je ostao 2:0 za domaće.

Do kraja meča priliku za gol imao je Kuluševski. Ponovo je ovaj mladi ofanzivac naletio na jednu odbijenu loptu u 76. minutu, ali šut mu je izblokiran na kraju.

Juventus u narednom kolu gostuje kod Beneventa, dok će Kaljari dočekati Veronu.