FK Sarajevo/Facebook

Sarajevo je u derbiju 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedilo Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Prvi udarac na utakmici desio se u 11. minuti kada je Amar Rahmanović zaprijetio, ali je njegov udarac otišao ravno u golmana gostiju Martina Zlomislića. U 20. minuti odlično je sebi šansu stvorio Krste Velkoski, izašao sam pred golmana, a Zlomislić se još jednom istakao sjajnom intervencijom.

U 33. minuti Hrvoje Milićević je šutirao iz daljine, a njegov udarac otišao pored gola. 38. minut se igrao kada je ponovo Velkoski driblao odbranu Širokog i izborio korner za svoju ekipu. Upravo je Makedonac izveo taj prekid, a Haris Handžić bio najviši u skoku i pogodio mrežu za vođstvo “Bordo” tima 1:0.

U drugom poluvremenu ponovo je prvo Sarajevo moglo do gola. Rahmanović je poslao loptu do Handžića koji je nije najbolje zahvatio i golman gostiju je uspio da uhvati loptu. U 53. minuti agilni Rahmanović je pokušao iz teške pozicije, ali nije bilo opasnosti po Široki Brijeg. Igralo se nakon toga najviše na sredini terena, a gosti nisu uspjevali da stvore ozbiljniju situaciju pred golom Vladana Kovačevića.

U 72. minuti ponovo je Velkoski probao da završi svoj solo prodor i lopta je otišla u korner. Odmah po ulasku u igru Mersudin Ahmetović je mogao uduplati prednost domaćih, ali je izblokiran njegov pokušaj iz izgledne situacije. Nagrada za odličnu igru Rahmanovića stigla je u 80. minuti kada je izbio sam ispred Zlomislića i rutinski ga matirao za vođstvo 2:0. “Bordo” tim je do kraja rutinski priveo meč kraju i povećao svoju prednost na tabeli u odnosu na ostale ekipe.

Sarajevo u narednih sedam dana očekuje dva duela protiv Krupe, u Kupu Bosne i Hercegovine i prvenstvu. Široki Brijeg će nakon Veleža u Kupu Bosne i Hercegovine igrati protiv Tuzla sitija u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.