Fudbaleri Sarajeva savladali su ekipu Olimpika iz Sarajeva sa 2:0 u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme je prema očekivanjima u potpunosti pripalo domaćim igračima, ali tu terensku incijativu nisu mogli da pretvore u priliku. Ipak Benjamin Tatar je u 27. minutu iskoristio grešku protivničkih fudbalera i savladao golmana Adnana Hadžića za 1:0. Do kraja poluvremena vrijedi istaći prilike Andreja Đokanovića i Anela Hebibovića, ali lopte su im otišle pored gola.

Matijas Fanimo je na samom otvaranju imao sjajnu priliku da poveća na udvostruči prednost, no Hadžić je izašao kao pobjednik iz tog duela. Ipak u 58. minutu Tatar je ubacio, a Fanimo se najbolje snašao u šesnaestercu i ispravio grešku sa početka poluvremena, te povećao vođstvo svog tima na 2:0.

Kenan Handžić je imao prvu šansu za goste u 72. minutu, ali je uputio udarac direktno u Vladana Kovačevića. Do kraja utakmice nije bilo značajnijih prilika, je su domaći fudbaleri usporili ritam i lagano privodili meč kraju.

U narednom kolu Sarajevo gostuje Veležu, a Olimpik dočekuje Tuzla siti.