U sklopu osmog kola italijanske Serije A, Inter je na svom terenu savladao Torino rezultatom 4:2, a Sasuolo je u gostima pobijedio Veronu sa 2:0.

Prvu priliku na utakmici je imao Ešli Jang već u trećem minutu, ali njegov udarac iz voleja je završio pored gola. Na drugoj strani, ubrzo je pokušao Simone Zaza, no ni on nije bio dovoljno precizan sa vrha šesnaesterca. Zaza je bio uporan i agresivan, ali nije uspio doći do pogotka ni u desetom i 11. minutu, kada su mu udarci otišli van okvira gola.

Inter je nešto više imao loptu u svom posjedu, ali nije bilo većih uzbuđenja sve do samog finiša prvog poluvremena, kada su gosti došli do vođstva. Torino je iskoristio loše iznošenje lopte “Nerazura”, a Sualiho Melite je zatim maestralno pronašao Zazu, koji je konačno uspio da se upiše u listu strijelaca

Drugi period je počeo bez ozblijnijih prilika, a “Bik” je povećao prednost u 61. minutu. Jang je neoprezno reagovao i faulirao Vilfreda Singa u šesnaestercu, a sudija je poslije konsultacije sa VAR sobom pokazao na bijelu tačku. Kristijan Ansaldi je bio precizan i tako pogodio za 2:0.

Primljen pogodak nije obeshrabrio izabranike Antonija Kontea, koji su put do potpunog preokreta započeli već u 63. minutu. Aleksis Sančez se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu poslije promašaja Romelua Lukakua, te tako smanjio na 2:1

Isti igrač je samo četiri minuta kasnije asistirao do Lukakua i tako je došlo do izjednačenja
, a klub iz Milana je do vođstva stigao iz jedanaesterca u 84. minutu, kada se belgijski reprezentativac ponovo upisao u strijelce. Konačan rezultat je postavio Lautaro Martinez u 90. minutu.

Sasuolo je pobjedom nad Veronom u gostima izbio na prvo mjesto na tabeli Serije A sa bodom, ali i utakmicom više od Milana. Prvi gol za “Crno-zelene” je postigao Džeremi Boga u 42. minutu, a konačan rezultat, 2:0, postavio je Domeniko Berardi u 76. minutu.