Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su ekipu Barselone sa 1:0 u 10. kolu španske Primere.

Atletiko Madrid je ušao u ovaj meč želeći da prekine post od deset godina, koliko nisu pobjedili Barselonu u Primeri, a prvu šansu imali su gosti. Usman Dembele je prošao po desno strani i ubacio je do Antoana Grizmana, koji je šutirao preko gola. Odmah zatim Saul Niguez je šutirao iz daljine, no njegov udarac je odbranio Mark Andre ter Štengen

Markos Ljorente je primio loptu protivničkom šesnaestercu i sjjano je šutirao, ali mu se prečka ispriječila da postigne gol. Nakon toga igralo se većinom na sredini terena, a novu naredne priliku imao je Lionel Mesi. Argentinac je ostao sam u šesnaestercu i došao je do gola s desne strane, ali je Jan Oblak bio na mjestu i odbranio je njegov pokušaj. U trećem minutu sudijske nadoknade Ter Štengen je izašao skoro na polovinu terena, a Saul je predivnim pasom proigrao Janika Karaska, koji je prešao njemačkog golmana i lagano zatresao mrežu za 1:0.

U nastavku prvu šansu imao je Klemen Lengle, kada je glavom sa pet metara šutirao direktno u Oblaka. Samo dva minuta kasnije uslijedila je pauza zbog povrede Žerara Pikea, koji je morao napustiti igru i umjesto njega je ušao Seržinjo Dest. Miralem Pjanić je imao finu priliku iz daljine, ali je lopta otišla pored stative.

Karasko je u 73. minutu imao prodor po lijevoj strani i gađao je suprotan ugao, ali je prošlo blizu stative. Mesi je izveo slobodan udarac u 80. minutu, ali se lopta odbila od nekog igrača Atletika u korner. Odmah u narednom napadu Grizman je sa jedanaest metara šutirao glavom, no Oblak je bio na mjestu. Ekipa Dijega Simeonea je držala loptu u nogama u sudijskoj nadoknadi i poslije deset godina su savladali Barselonu u španskom prvenstvu.

U narednom kolu Atletiko Madrid gostuje Valensiji, a Barselona dočekuje Osasunu.